
"Dijamant" ima novog vlasnika: MK kompletirao proces preuzimanja od Fortenove

Kompanija "Dijamant" je nakon dobijanja svih potrebnih odobrenja nadležnih regulatornih tela danas formalno prešla iz vlasništva Fortenova grupe u vlasništvo MK grup, čime je realizovana jedna od najznačajnijih akvizicija u prehrambeno-poljoprivrednom sektoru Adria regiona, saopštila je MK.

Ova transakcija, kako je navedeno, predstavlja važan korak u daljem razvoju "MK Agri-fud" divizije i potvrđuje dugoročnu stratešku orijentaciju MK grupa ka jačanju liderske pozicije u regionalnoj prehrambeno-poljoprivrednoj industriji, uz fokus na unapređenje operativne efikasnosti, kvaliteta i inovacija, kao i kreiranje dodatne vrednosti za kompaniju "Dijamant", njene zaposlene, partnere i potrošače.
Zahvaljujući velikim investicijama "Fortenova grupe" poslednjih nekoliko godina, "Dijamant" je danas visoko konkurentna kompanija i jedna od tehnološki najmodernijih u industriji, s udvostručenim kapacitetima i izvrsnim brendovima, kažu u MK.
"Dijamant" posluje u tri segmenta – agraru, proizvodnji i distribuciji, a u svom portfoliju ima više od 80 proizvoda. Sa više od 720 zaposlenih je tržišni lider u tri od četiri svoje ključne kategorije i izvozi na tržišta 16 zemalja.
Ukupni prihod kompanije prelazi 175 miliona evra.



