Deonica auto-puta Adrani–Preljina od sutra prohodna za saobraćaj

Vozila koja dolaze iz smera Čačka ka Kraljevu isključivaće se sa auto-puta preko trake za usporenje i naplatne stanice Adrani. Ona vozila koja se uključuju na auto-put iz smera Kraljeva ka Čačku nakon naplatne stanice Adrani biće usmeravana ka poludirektnoj rampi i traci za ubrzanje

Deonica auto-puta od Adrana do Preljine na Moravskom koridoru, duga 28,71 kilometar, biće otvorena za saobraćaj sutra u 9 sati, najavili su "Putevi Srbije".

Vozila koja dolaze iz smera Čačka ka Kraljevu isključivaće se sa auto-puta preko trake za usporenje i naplatne stanice Adrani. Ona vozila koja se uključuju na auto-put iz smera Kraljeva ka Čačku nakon naplatne stanice Adrani biće usmeravana ka poludirektnoj rampi i traci za ubrzanje.

Svi ostali prilazi i izlazi na denivelisanoj raskrsnici Adrani biće zatvoreni  barijerama.

Po puštanju ove deonice u saobraćaj biće zatvoren krak kružne raskrsnice na državnom putu Prvog B reda broj 22 , koji vodi ka postojećoj denivelisanoj raskrsnici Preljina ("Čačak–Sever"), odnosno ka državnom putu Prvog A reda broj 2, auto-put "Miloš Veliki".

Uključenje na državni put Prvog A reda broj 2, (auto-put "Miloš Veliki") vršiće se preko novoizgrađene denivelisane raskrsnice Preljina ("Čačak–Istok"), kod nove kružne raskrsnice na državnom putu Prvog B reda broj 22 (km 127+500), u mestu Baluga Ljubićska.

Svečano otvaranje je zakazano za danas u 17 časova u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića.