
NIS podneo OFAK-u novi zahtev za licencu za operativni rad

Naftna industrija Srbije je Ministarstvu finansija SAD podnela novi zahtev za licencu za operativni rad.
U zahtevu se ističe značaj kompanije NIS za uredno snabdevanje domaćeg tržišta i energetsku stabilnost Republike Srbije i ukazuje na pregovore o promeni vlasničke strukture NIS-a za koje je OFAK u nekoliko navrata produžavao licencu.
Postojeća licenca za operativni rad NIS-a ističe 1. jula. Tom licencom NIS-u se omogućava nastavak rada odnosno prerada sirove nafte.

Podsetimo i da je američka administracija licencu za pregovore "Gaspromnjeftu" i MOL-u o prodaji ruskog većinskog vlasništva u kompaniji takođe produžila samo na 15 dana i da ta dozvola ističe takođe 1. jula, saznaje RTS.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović potpisala je u 16. juna Ugovor između akcionara sa MOL grupom u vezi sa budućim upravljanjem Naftnom industrijom Srbije, koji će stupiti na snagu ako MOL i "Gaspromnjeft" postignu dogovor i to odobri američki OFAK.



