Jokić maestralnom partijom prekinuo niz poraza Denvera

Srpski košarkaš Nikola Jokić, ostvario je učinak od 30 poena, 10 skokova i devet asistencija u pobedi Denver nagetsa na gostovanju kod Detroit pistonsa od 119:100
Jokić maestralnom partijom prekinuo niz poraza DenveraGetty © Matthew Stockman

Denver je napokon odigrao utakmicu u kojoj je opravdao status lidera Zapadne konferencije NBA lige, te tako prekinuo niz od četiri uzastopna poraza.

Nagetsi su, na krilima Nikole Jokića, do trijumfa u "Motor gradu" došli nakon preokreta i sjajne poslednje četvrtine.

Detroit je većim tokom meča pružao odličan otpor.

Prvu četvrtinu Denver je dobio sa 29:26, da bi se na poluvreme otišlo sa šest poena prednosti u korist domaće ekipe.

Nagetsi su u trećoj četvrtini uspeli da naprave rezultatski balans, da bi u poslednjoj deonici potpuno preuzeli komandu nad utakmicom.

Tim iz Kolorada je poslednji period dobio sa 33:14, te na kraju slavio sa ubedljivih 19 poena razlike.

Nikola Jokić je još jednom odigrao maestralan meč, ostvarivši dabl-dabl učinak.

Centar iz Sombora postigao je 30 poena, imao 10 skokova i devet asistencija, za nešto više od 34 minuta provedenih na parketu.

Sve to, Jokić je ostvario uz odličan procenat šuta iz igre, koji je iznosio 14 od 18 i samo jednom izgubljenom loptom.

Poentersku pomoć imao je u Kaldvel-Poupu koji je ubacio 20 i Mariju koji je meč završio sa 19 poena.

Detroit nije imao izrazito raspoloženog strelca, što ih je koštalo pobede u ovom meču.

Najefikasniji su bili Mekgruder sa 20, Duren sa 15 i Vajzmen sa 14 poena.

Nagetsi su stigli do 47. pobede, te uz 23 poraza ubedljivo zauzimaju prvo mesto na Zapadu, dok je Detroit ostao na samo 16 pobeda i čak 55 poraza, te je ubedljivo poslednjeplasirani tim Istočne konferencije.