Vlahović obezbedio Srbiji bodove u bratskom duelu u Podgorici

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Podgorici Crnu Goru sa 2:0 u utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo
Vlahović obezbedio Srbiji bodove u bratskom duelu u PodgoriciGetty © Filip Filipovic

Srbija i Crna Gora su odigrale loš i ne preterano zanimljiv meč u Podgorici, ali je ekipa Dragana Stojkovića Piksija ostvarila cilj i vraća se u Beograd sa nova tri boda.

Sjajna atmosfera oko stadiona pod Goricom i na tribinama najavila je dobru fudbalsku predstavu, ali se na zelenom terenu podgoričkog stadiona to nije dogodilo.

Domaćin je agresivnije ušao u meč i više iskazivao želju za napadom, dok je ekipa Srbije imala velikih problema na sredini terena.

Teško su "Orlovi" iznosili loptu, još teže organizovali napade, pa u prvih 45 minuta nije bilo previše uzbuđenja.

Crnogorci su imali jednu šansu preko Vukana Savićevića, koji je pokušao da iskoristi grešku Vanje Milinković-Savića i lobuje ga, ali se visoki golman Srbije vratio na vreme i zaustavio njegov udarac.

Sa druge strane, Srbija je najbolju priliku imala preko Mitrovća, koji je sjajno uradio ono u čemu je i najbolji – zagradio se leđima, okrenuo i dobro šutirao, tik uz stativu.

Selektor Srbije je napravio dve izmene u nastavku. U igru su ušli Andrija Živković i Dušan Vlahović, umesto Filipa Đuričića i Ivana Ilića.

Srbija je krenula ofanzivnije, ali je Crna Gora bila bliža golu.

Kako su "Orlovi" krenuli organizovanije u napad, Crna Gora je pretila iz kontranapada.

Jovetić je jednom izblokiran, a drugi put mu je Milinković-Savić odlično odbranio udarac.

Kako su napadi domaćina bili sve opasniji, tako je usledio hladan tuš.

Igrao se 78. minut, Mladenović je prošao po strani, proigrao Vlahovića, a napadač Juventusa fenomenalno sačekao trenutak, napao tu loptu i smestio je preciznim udarcem u mrežu.

Sudija Klemon Turpan je, nakon potvrde iz VAR sobe, pokazao na centar.

Crna Gora je do kraja meča pritiskala svim silama, ali je odbrana Srbije odbila sve napade i sačuvala gol prednosti.

U samoj završnici, u poslednjim sekundama susreta, Srbija je došla do drugog gola.

Živković je proigrao Lukića, ovaj uspeo da doturi loptu Vlahoviću, a napadač Juventusa postiže novi gol i postavlja konačan rezultat.

• 27. mar 2023 • 22:40

22:40

Kraj meča

Pobeda Srbije u Podgorici.

• 22:38

90+2' GOL! Još jedan gol Vlahovića

Kontranapad, Lukić je asistirao Vlahoviću, a napadač Juventusa postiže drugi gol na meču.

• 22:37

90' Igraće se još pet minuta

Pet minuta nadoknade.

• 22:22

78' GOL! Srbija vodi

Sjajno se ubacio Vlahović, dobio loptu od Mladenovića i preciznim udarcem smestio loptu u mrežu.

• 22:00

57' Dobra prilika za Jovetića

Stevan Jovetić je vukao loptu, lepo se namestio na ivici kaznenog prostora i dobro šutirao, ali je Vanja Milinković-Savić dobro reagovao i odbranio udarac nekadašnjeg kapitena Partizana.

• 21:55

51' Strahovit udarac Krstovića

Vukao je Krstović loptu, nije mogao sam pa je opalio po lopti sa distance, pokraj gola.

• 21:52

48' Pokušaj Jovetića izblokiran

Kontranapad Crne Gore, Jovetić se okrenuo i šutirao ali je izblokiran.

Korner za Crnu Goru.

• 21:50

46' Nastavljen je meč

Dvostruka izmena u timu Srbije, Vlahović i Živković su u igri umesto Ilića i Đuričića.

• 21:34

Kraj prvog dela igre

Bez previše dešavanja, bez uzbuđenja i velikih šansi.

Logično, bez promene rezultata.

• 21:31

45' Još dva minuta igre

Prvi deo igre produžen je za 120 sekundi.