Medvedev pobedio kišu i Cicipasa i posle šest sati prošao u finale Rima

Ruski teniser pokazao da sve bolje igra na šljaci i imaće priliku da prvi put u karijeri osvoji masters na ovoj podlozi
Medvedev pobedio kišu i Cicipasa i posle šest sati prošao u finale Rima© Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Danil Medvedev plasirao se u finale mastersa u Rimu, pošto je savladao Grka Stefanosa Cicipasa 7:5, 7:5.

Meč je počeo oko 16 sati, dva puta bio je prekinut zbog kiše, nastavljen je u noćnim uslovima i trajao skoro šest sati.

Momak iz Moskve je u završnici setova pravio odlučujuće brejkove i ponovo pobedio velikog rivala koji je specijalista za šljaku.

Za titulu i drugo mesto na ATP listi, ispred Novaka Đokovića, a iza Karlosa Alkaraza, boriće se protiv mladog Danca Holgera Runea, koji je u prvom polufinalu savladao Norvežanina Kaspera Ruda 6:7 (2:7), 6:4, 6:2.

Tokom prvog seta oba tenisera su bila sigurna u svoj servis. Tek u tajbrejku Rud je uspeo da oduzme čak tri puta servis protivniku i tako dođe do rezultata 7:2 i osvoji set.

U drugom setu Noervežanin je nastavio u istom ritmu, došao je do prednosti do 4:2 ali je tu stao. U osmom i desetom gemu Rune je uspeo da odumze servis protivniku i potom osvoji set.

Rud se povukao u trećem setu i dopustio Runeu da ga brejkne u četvrtom i osmom gemu i samim tim ga porazi u polufinalu turnira u Rimu.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 7.705.780 evra.