Ekipa Denver nagetsa plasirala se u veliko finale NBA lige, pošto je i u četvrtom meču savladala Los Anđeles lejkerse, ovoga puta sa 113:11. Nikola Jokić imao je tripl-dabl učinak od 30 poena, 14 skokova i 13 asistencija
Denver je u velikom finalu! Jokić tripl-dablom neutralisao Lebrona i "počistio" LejkerseGetty © Allen Berezovsky

Istorijski uspeh ostvario je tim iz Kolorada, pošto se prvi put od osnivanja, plasirao u veliko finale NBA lige.

Predvođeni srpskim centrom Nikolom Jokićem, Denver nagetsi su "počistili" LA lejkerse u četiri utakmice.

Jokić je u "Kritpo kom areni" došao do sedmog tripl-dabl učinka u ovosezonskom plej-ofu, čime je oborio rekord Vilta Čemberlejna, koji je imao šest takvih partija.

Srpski košarkaš meč je završio sa 30 poena, 14 skokova i 13 asistencija i bio je apsolutni lider svog tima u drugom poluvremenu meča.

Nije timu iz Kalifonije pomogla ni istorijski dobra utakmica Lebrona Džejmsa.

Naime, Džejms je u svojoj 39. godini odigrao svih 24 minuta prvog poluvremena, u kojem je postigao čak 31 poen, što mu je bilo najbolje poluvreme u svim plej-of utakmicama u bogatoj karijeri.

Lejkersi su u prve dve četvrtine uglavnom bili ekipa koja je diktirala tempo i imala vođstvo, koje je na momente iznosilo 13 poena.

Ipak, ostali su bez "goriva" domaćini u trećoj četvrtini, a prazan hod Lejkersa, Denver je iskoristio da potpuno sustigne, a onda i preotme vođstvo.

U poslednjoj deonici igralo se u naletima, a više takvih imao je Denver.

"Rezultatska klackalica" dugo je bila na snazi, da bi u samoj završnici, Denver pronašao način da zaustavi Lejkerse na jednoj, a potom preko Jokića postigne izuzetno bitne poene na drugoj strani.

Pored centra iz Sombora, u redovima Nagetsa istakli su se još i Mari sa 25 i Gordon sa 22 poena.

Lejkersima nije pomogla sjajna partija Lebrona, u kojoj je imao 40 poena, 10 skokova i devet asistencija.

Dejvis je u poraženom timu imao 21, a Rivs 17 poena.

Denver je slavio u sve četiri utakmice protiv Lejkersa i tako je došao do titule šampiona Zapadne konferencije i plasmana u veliko finale NBA lige.

Protivnik u finalu, biće im bolji iz duela Majamija i Bostona.

Majami vodi sa 3-0 u pobedama u finalu Istoka.