Moskva ne gaji iluzije o izabranom američkom predsedniku: Fokus na postizanju svih ciljeva SVO

Povratak Donalda Trampa u Belu kuću podstaći će pojačane unutrašnje tenzije i ogorčenost suprotstavljenih tabora u Sjedinjenim Američkim Državama, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova

Moskva ne gaji iluzije o izabranom američkom predsedniku, koji je dobro poznat u Rusiji, i novom sastavu Kongresa gde republikanci prema preliminarnim podacima imaju prednost, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova.

"Vladajuća politička elita u SAD, bez obzira na partijsku pripadnost, drži se antiruskih stavova i linije 'obuzdavanja Moskve'", ističe ruska strana.

Ta politika američkih vladajućih krugova ne doživljava promene, bilo da je reč o "Americi na prvom mestu" kako to navodi Tramp i njegove pristalice, ili o "svetskom poretku zasnovanom na pravilima" čega se drže demokrate, poručuju iz ruskog Ministarstva.

Rusija će raditi sa novom administracijom kada se ona "registruje" u Beloj kući, čvrsto braneći ruske nacionalne interese i fokusirajući se na postizanje svih ciljeva Specijalne vojne operacije, poručuju iz Moskve i naglašavaju da su uslovi Ruske Federacije nepromenjeni i dobro poznati u Vašingtonu.

Povratak Donalda Trampa u Belu kuću podstaći će pojačane unutrašnje tenzije i ogorčenost suprotstavljenih tabora u Sjedinjenim Američkim Državama, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova.

Iz Moskve upozoravaju da duboka građanska podela u Sjedinjenim Državama, gde je biračko telo podeljeno na gotovo dva jednaka dela, neće nestati.

"Reč je o konfrontaciji demokratskih i republikanskih država, kao i pristalica 'progresivnih' i tradicionalnih vrednosti. Može se očekivati da će povratak Donalda Trampa podstaći pojačanu unutrašnju napetost i ogorčenost suprotstavljenih tabora", navodi se u saopštenju.

Trampova pobeda na predsedničkim izborima u SAD i njegovo vraćanje u Belu kuću posle četvorogodišnje pauze, odražava nezadovoljstvo Amerikanaca politikom administracije Džozefa Bajdena i izbornim programom Demokratske stranke koju je predložio njen "na brzinu" predloženi kandidat, tj. Kamala Haris, navodi se u saopštenju.

Uprkos snažnoj propagandnoj kampanji koju su protiv Trampa pokrenule demokrate koristeći administrativne resurse uz podršku liberalnih medija, republikanski kandidat, poučen iskustvom svog prvog predsedničkog mandata, oslonio se na pitanja ekonomije i ilegalne migracije koja zaista brinu birače, primećuju u ruskom Ministarstvu.

Čak ni hronične mane američke "demokratije", koja nije dosledna fer i transparentnim izborima, nisu pomogle vladajućoj grupi da spreči poraz Kamale Haris, navodi se u saopštenju.