
Pušilin: Donbas ponovo pruža otpor ideologiji nacizma kao i pre 85 godina

Stanovnici Donbasa ponovo se, kao i pre 85 godina, suprotstavljaju ideologiji nacizma i brane svoje pravo na život i slobodu, izjavio je lider Donjecke Narodne Republike Denis Pušilin, prenose RIA Novosti.

"Pre tačno 85 godina, 22. juna 1941. godine, Hitlerova Nemačka i njeni sateliti izvršili su invaziju na teritoriju Sovjetskog Saveza. Ovaj datum će zauvek ostati u našem sećanju kao dan najveće tragedije i istovremeno kao dan neviđene hrabrosti sovjetskog naroda", napisao je Pušilin na svom telegram kanalu.
On je podvukao da je Donbas, kao i cela zemlja, ustao da brani otadžbinu, te da su rudari, metalurzi i radnici u mašinogradnji stupali u legendarne pešadijske divizije.
Kako kaže, od prvih sati rata svi su bili ujedinjeni – od najmlađih do najstarijih, rame uz rame. Upravo to jedinstvo i spremnost da se da život za domovinu, prema rečima Pušilina, bili su snaga koja je slomila nacizam
"Danas, decenijama kasnije, naša republika ponovo se suprotstavlja ideologiji nacizma. Oslanjajući se na duhovnu snagu predaka, branimo svoje pravo na život i slobodu. Dok god pamtimo – nepobedivi smo. Dok smo ujedinjeni – niko nas ne može slomiti", naglasio je lider DNR-a.



