Simonjan: Taker želi intervju sa Putinom
Glavna urednica medijske grupe "Rasija sevodnja" i televizije RT Margarita Simonjan izjavila je da popularni američki televizijski voditelj Taker Karlson želi da intervjuiše ruskog predsednika Vladimira Putina, te je zamolila nadležne da ovu informaciju prenesu šefu države.
"On baš želi da intervjuiše predsednika. Ako bi neko, kojim slučajem preneo tu informaciju našem predsedniku bilo bi super", rekla je Simonjanova u intervjuu za televiziju "Rusija 1".
Taker Karslon je dobro poznat po kritikama na račun administracije američkog predsednika Džozefa Bajdena, pa je pre nekoliko dana izjavio da sadašnja američka administracija želi da promeni vlast u Rusiji ne shvatajući da je reč o veoma složenoj zemlji sa hiljadugodišnjom istorijom i ogromnim nuklearnim arsenalom.
Simonjan je rekla da se bespilotna letelica drugi put za nedelju dana srušila u blizini njenog stana.
"Oni žele da demonstriraju horor nalik na onaj koji se desio 11. septembra sa kulama bliznakinjama kako bismo svi mi upali u paniku i potrčali kod predsednika sa rečima: 'Dosta, nećemo više nikoga da branimo, nikakva zemlja nam više nije potrebna. Hajde da sve vratimo samo da ti dronovi prestanu da lete'. Oni na to računaju, ali greše. Neće se to desiti. Mi smo drugačiji, vreme je da to i saznaju", istakla je Simonjanova u intervjuu za televiziju "Rusija 1".
Ruske snage, ističe ona, čine sve što mogu kako bi odbili napade dronovima, i za sada u tome uspevaju. Civilne vlasti onda "uskaču" kako bi brzo otklonile štetu, namestile prozore i pločice.
I dok neprijatelj pokušava da teroriše narod u Rusiji, Simonjanova ima poruku i za sve one "uplašene patriote" koje su izdale zemlju, a sada žele da se u nju vrate.
Kao hrišćanka, ona smatra da svima treba oprostiti - ali uz nekoliko "ali".
Njen recept je da pokažu "aktivno pokajanje" tako što će početi da pomažu frontu i učesnicima specijalne operacije.
"Treba opraštati uz aktivno pokajanje, koje direktno sledi i iz Biblije. Šta može biti aktivno pokajanje u ovom slučaju? Na primer, možete doći i živeti dok dronovi lete iznad vas ili se zaleću u vaše prozore, kao što svi mi radimo. Na primer, možete da sakupljate novac i trošite svoj novac - kupujete UAZ-ove, kupujte uniforme i dronove i sve to šaljete na front, kao i svi mi. Na primer, možete pomoći porodicama mobilisanih, dobrovoljcima, našim herojima, kao što i mi pomažemo. To se zove aktivno pokajanje", poručila je Simonjan.
Ona je pojasnila da savršeno razume i zašto njeni sunarodnici sada žele da se vrate u domovinu. Videli su, kaže "kako je to zaista".
"Ista vekovna iluzija, inspirisala nas je još 80-ih, a onda nas dokrajčila 90-ih, da je to svetli grad na brdu, sve je tu i da će nas velika Amerika naučiti i slobodi, i načinu života, i blagostanju. Da će nas tome naučiti Zapad generalno. A onda dođu tamo i saznaju da sve to nije tako", sigurna je Simonjan.
Ilustrujući svoje reči, navela je zvaničnu statistiku prema kojoj je u Americi prošle godine od prostrelnih rana ginulo 15 dece dnevno, dok se u Velikoj Britaniji, prema njenim informacijama, 1.000 ljudi smrzlo jer nisu mogli da priušte grejanje.
Prosečna lista čekanja za posetu ginekologu tamo je 31 dan, a 11,5 miliona ljudi, prema podacima dobrotvornih organizacija, gladuje.
"Videli su sve, ugledali svetlo, a sada hoće da se vrate", dodala je Simonjan.