Krejčikova ispisala istoriju, srušila Paolini za trofej na Vimbldonu

Češka teniserka Barbora Krejčikova osvojila je ovogodišnje izdanje Vimbldona, pošto je u finalu savladala Italijanku Jasmin Paolini sa 2-1 (6:2, 2:6, 6:4) u setovima
Krejčikova ispisala istoriju, srušila Paolini za trofej na VimbldonuGetty © Clive Brunskill /

Vimbldon ima novog šampiona u kategoriji dama, a u pitanju je Čehinja Krejčikova.

Ona je posle dva sata velike borbe i neizvesnog tenisa, savladala Italijanku Paolini u tri seta.

Krejčikova je 32. na VTA listi i u finale je ušla kao veliki autsajder.

Ipak, još jednom je na turniru nagovestila da poseduje ogroman kvalitet.

Osvojila je prvi set sa 6:2 nakon samo 30-ak minuta tenisa.

Imala je Jasmin Paolini spreman odgovor, pa je istom merom i istim rezultatom uzvratila u drugom setu i izjednačila na 1:1.

Odlučujući, treći set, očekivano je doneo najviše uzbuđenja.

Krejčikova je u sedmom gemu, uspela da napravi brejk i povede sa 4:3.

Malo je nedostajalo da treći set, samim tim i čitav meč, dobiju potpuno drugačiji rasplet.

Ipak, Čehinja je uspela da odbrani dve brejk lopte pri vođstvu od 5:4, a potom iskoristi treću meč loptu i osvoji šampionsku titulu na Vimbldonu.

Drugu godinu zaredom, titulu na Vimbldonu osvaja češka teniserka, pošto je prošle godine najbolja bila Vondrušova.