Suarez i sa 37 godina nosi reprezentaciju, Urugvaju bronza na Kopa Americi

Fudbalska reprezentacija Urugvaja osvojila je treće mesto na Kupu Amerike
Suarez i sa 37 godina nosi reprezentaciju, Urugvaju bronza na Kopa AmericiGetty © Grant Halverson / Stringer

Urugvajci su u Šarlotu posle penala pobedili selekciju Kanade rezultatom 4:3, nakon 2:2 posle 90 minuta igre.

Ekipa Marsela Bijelse je povela u osmom minutu golom Rodriga Bentankura, ali je samo 14 minuta kasnije Ismael Kone izjednačio.

Kanada je preokrenula u 80. minutu preko Džonatana Dejvida, kada se činilo da će doći do trijumfa.

Međutim, tako nije mislio legendarni Luis Suarez, koji je u drugom minutu nadoknade vremena rešio sjajan napad svog tima i izborio penale.

On je sa 37 godina, pet meseci i 20 dana postao najstariji strelac u istoriji kontinentalnog šampionata.

Na Kopa Americi nema produžetaka, pa se tako posle 90 minuta igre pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Za Urugvaj su pogodili Federiko Valverde, Bentankur, Đorđijan de Arasketa i Suarez.

U redovima Kanade precizni su bili Dejvid, Moize Bambito i Matje Šojnier, golman Urugvaja Serhio Roće je odbranio penal Koneu, dok je Alfonso Dejvis pogodio prečku.

Finale između branioca titule Argentine i Kolumbije biće odigrano u Majamiju, u noći između nedelje i ponedeljka u 2.00 po srednjoevropskom vremenu.