Australija nanela "orlovima" prvi poraz pred Igre u Parizu

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Abu Dabiju od selekcije Australije 84:73
Australija nanela "orlovima" prvi poraz pred Igre u ParizuGetty © Christopher Pike

Košarkaši Srbije doživeli su prvi poraz u pripremama za Olimpijske igre u Parizu, pošto su na turniru u Abu Dabiju izgubili od Australije 84:73.

U vrlo izjednačenom meču, pobedu "kengurima" donela je bolja igra u poslednjoj deonici, odnosno serija od 10:0 u par minuta sredinom tog dela igre.

Selektor Svetislav Pešić odlučio je da na ovom meču odmori kapitena Bogdana Bogdanovića i Ognjena Dobrića, a ostali igrači su prilično ravnomerno podelili minutažu.

Australija je vodila u većem delu utakmice, Srbija u nekoliko navrata stizala do preokreta, ali je u poslednjoj četvrtini niz grešaka srpskog tima bio previše za još jedan povratak.

Tokom meča delovalo je da Srbija kontroliše igru i rezultat, ali su samo tri pogođene trojke i veliki broj izvedenih slobodnih bacanja protivnika na kraju bili presudni za konačan ishod meča.

Najefikasniji na meču bio je Pati Mils sa 28 poena, Dante Egzum je dodao 15, a Džoš Gidi 13.

U srpskom timu 17 poena ubacio je Filip Petrušev, dok je Nikola Jokić ostvario dabl-dabl učinak - po 14 poena i skokova.

"Orlovi" naredni meč na turniru u Abu Dabiju igraju već u sredu, a protivnik je selekcija SAD (18 časova).

• 16. jul 2024 • 19:58

19:58

Kraj meča, pobeda Australije 73:84

Australija je na kraju ostvarila trijumf od 11 poena.

• 19:54

40' - Australija prelomila meč 71:80

Igra se poslednji minut u Abu Dabiju, a Australija ima 9 poena prednosti.

Biće ovo prvi poraz "orlova" u pripremama za Olimpijske igre, "kenguri" su zaslužili pobedu boljom igrom u poslednjoj deonici.

Došlo je do manjeg fizičkog obračuna između Gidija u Gudurića, pa se razvukao poslednji minut u nedogled.

• 19:47

37' - Australija beži na 67:76

Nekoliko loših odluka srpskih košarkaša u napadu i Australija odmah beži na maksimalnih 9 poena prednosti.

Loš šut za tri poena "orlova" mogao bi da bude odlučujući za konačan ishod meča u Abu Dabiju.

• 19:40

34' - Srbija je vratila vođtvo na svoju stranu - 67:66

Kako "orlovi" pojačaju igru u odbrani, stiže i rezultat, pa Srbija ponovo vodi.

Poslednji nalet srpski tim učinio je bez Nikole Jokića na terenu, a važnu trojku ubacio je Aleksej Pokuševski.

Aleksa Avramović igra agresivnu odbranu, pomažu mu Jaramaz i Avramov, dok je Milutinov "spustio rampu" u reketu.

• 19:31

Posle tri deonice, Australija ima prednost 59:62

Izjednačen duel, ekipe se često smenjuju u vođstvu, a posle 30 ofigranih minuta Australijanci imaju tri poena prednosti.

Mils je najbolji pojedinac meča sa 21 poenom, Džoš Godi je dodao 13. U srpskom timu Petrušev je najefikasniji sa 15 poena, Jokić je ostvario dabl-dabl - po 12 poena i skokova.

Veliki broj izmena na obe strane pomalo kvare ritam utakmice, ali su potpuno razumljive pošto se radi o pripremama za Olimpijske igre.

U pojedinim trenucima igra se izuzetno čvrsto, ali ne treba smetnuti sa uma da je protivnik izveo duplo više slobodnih bacanja.

• 19:14

24' - Australija ponovo vodi - 48:51

I dalje rezultatski veoma izjednačen meč u Abu Dabiju. Deluje da Srbija mora da doda gas ukoliko želi da prelomi meč, pošto je Mils izuzetno šuterski raspoložen.

• 19:08

21' - Nastavljen je meč u Abu Dabiju

Počelo je drugo poluvreme meča Srbija - Australija 40:39.

• 18:52

Poluvreme, Srbija vodi 40:39

Pogotkom Avramovića u poslednjoj sekundi, Srbija na poluvreme odlazi sa vođstvom.

Iako je Australija vodila u većem delu utakmice, deluje da srpski tim u potpunosti ima kontrolu nad utakmicom.

Kad god "orlovi" dodaju gas, lako tope prednost protivnika, dok su u većem delu prvog poluvremena odigrali opuštenije nego što bi trebalo.

Petrušev je najefikasniji sa 11 poena, Milutinov je dodao 10. Na drugoj strani Mils ima 13, Gidi je ubacio 7.

• 18:40

16' - Australija vodi 28:32

Došla je Srbija do prvog vođstva na meču, ali Australija uzvraća serijom 5:0 i ponovo vodi.

Milutinov je već ubacio 10 poena i najefikasniji je u srpskom timu, na drugoj strani toliko je ubacio Mils.

• 18:36

14' - "Kenguri" čuvaju prednost - 22:25

I dalje Australija vodi, ali uz nekoliko srećnih poena.

Srbija apsolutno ima prednost pod samim košem, pa sve češće lopta ide na Milutinova.

"Kenguri" se muče, ali nekako održavaju prednost stečenu u prvoj deonici.