Australija nanela "orlovima" prvi poraz pred Igre u Parizu

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Abu Dabiju od selekcije Australije 84:73

Košarkaši Srbije doživeli su prvi poraz u pripremama za Olimpijske igre u Parizu, pošto su na turniru u Abu Dabiju izgubili od Australije 84:73.

U vrlo izjednačenom meču, pobedu "kengurima" donela je bolja igra u poslednjoj deonici, odnosno serija od 10:0 u par minuta sredinom tog dela igre.

Selektor Svetislav Pešić odlučio je da na ovom meču odmori kapitena Bogdana Bogdanovića i Ognjena Dobrića, a ostali igrači su prilično ravnomerno podelili minutažu.

Australija je vodila u većem delu utakmice, Srbija u nekoliko navrata stizala do preokreta, ali je u poslednjoj četvrtini niz grešaka srpskog tima bio previše za još jedan povratak.

Tokom meča delovalo je da Srbija kontroliše igru i rezultat, ali su samo tri pogođene trojke i veliki broj izvedenih slobodnih bacanja protivnika na kraju bili presudni za konačan ishod meča.

Najefikasniji na meču bio je Pati Mils sa 28 poena, Dante Egzum je dodao 15, a Džoš Gidi 13.

U srpskom timu 17 poena ubacio je Filip Petrušev, dok je Nikola Jokić ostvario dabl-dabl učinak - po 14 poena i skokova.

"Orlovi" naredni meč na turniru u Abu Dabiju igraju već u sredu, a protivnik je selekcija SAD (18 časova).

16. jul 2024 • 19:58

Kraj meča, pobeda Australije 73:84

Australija je na kraju ostvarila trijumf od 11 poena.

40' - Australija prelomila meč 71:80

Igra se poslednji minut u Abu Dabiju, a Australija ima 9 poena prednosti.

Biće ovo prvi poraz "orlova" u pripremama za Olimpijske igre, "kenguri" su zaslužili pobedu boljom igrom u poslednjoj deonici.

Došlo je do manjeg fizičkog obračuna između Gidija u Gudurića, pa se razvukao poslednji minut u nedogled.

37' - Australija beži na 67:76

Nekoliko loših odluka srpskih košarkaša u napadu i Australija odmah beži na maksimalnih 9 poena prednosti.

Loš šut za tri poena "orlova" mogao bi da bude odlučujući za konačan ishod meča u Abu Dabiju.

34' - Srbija je vratila vođtvo na svoju stranu - 67:66

Kako "orlovi" pojačaju igru u odbrani, stiže i rezultat, pa Srbija ponovo vodi.

Poslednji nalet srpski tim učinio je bez Nikole Jokića na terenu, a važnu trojku ubacio je Aleksej Pokuševski.

Aleksa Avramović igra agresivnu odbranu, pomažu mu Jaramaz i Avramov, dok je Milutinov "spustio rampu" u reketu.

Posle tri deonice, Australija ima prednost 59:62

Izjednačen duel, ekipe se često smenjuju u vođstvu, a posle 30 ofigranih minuta Australijanci imaju tri poena prednosti.

Mils je najbolji pojedinac meča sa 21 poenom, Džoš Godi je dodao 13. U srpskom timu Petrušev je najefikasniji sa 15 poena, Jokić je ostvario dabl-dabl - po 12 poena i skokova.

Veliki broj izmena na obe strane pomalo kvare ritam utakmice, ali su potpuno razumljive pošto se radi o pripremama za Olimpijske igre.

U pojedinim trenucima igra se izuzetno čvrsto, ali ne treba smetnuti sa uma da je protivnik izveo duplo više slobodnih bacanja.

24' - Australija ponovo vodi - 48:51

I dalje rezultatski veoma izjednačen meč u Abu Dabiju. Deluje da Srbija mora da doda gas ukoliko želi da prelomi meč, pošto je Mils izuzetno šuterski raspoložen.

21' - Nastavljen je meč u Abu Dabiju

Počelo je drugo poluvreme meča Srbija - Australija 40:39.

Poluvreme, Srbija vodi 40:39

Pogotkom Avramovića u poslednjoj sekundi, Srbija na poluvreme odlazi sa vođstvom.

Iako je Australija vodila u većem delu utakmice, deluje da srpski tim u potpunosti ima kontrolu nad utakmicom.

Kad god "orlovi" dodaju gas, lako tope prednost protivnika, dok su u većem delu prvog poluvremena odigrali opuštenije nego što bi trebalo.

Petrušev je najefikasniji sa 11 poena, Milutinov je dodao 10. Na drugoj strani Mils ima 13, Gidi je ubacio 7.

16' - Australija vodi 28:32

Došla je Srbija do prvog vođstva na meču, ali Australija uzvraća serijom 5:0 i ponovo vodi.

Milutinov je već ubacio 10 poena i najefikasniji je u srpskom timu, na drugoj strani toliko je ubacio Mils.

14' - "Kenguri" čuvaju prednost - 22:25

I dalje Australija vodi, ali uz nekoliko srećnih poena.

Srbija apsolutno ima prednost pod samim košem, pa sve češće lopta ide na Milutinova.

"Kenguri" se muče, ali nekako održavaju prednost stečenu u prvoj deonici.

Posle prve deonice Australija vodi 15:20

Bolja igra protivnika u prvih 10 minuta, "kenguri" su stekli 5 poena prednosti.

Neorganizovana igra Srbije u napadu i samo jedna ubačena trojka (Marinković) za posledicu imaju samo 15 ubačenih poena "orlova".

Australijanci su ubacili tri trojke, zahvaljujući čemu imaju prednost.

6' - Australija vodi 9:14

Pomalo neozbiljna igra Srbije u napadu dozvoljava protivniku da brzom tranzicijom dođe do lakih poena.

Ipak, Australija ne uspeva da se rezultatski odlepi, ima 5 poena prednosti na sredini prve deonice.

3' - Početna prednost za protivnika - 4:8

Nije loše počeo srpski tim - poveli su "orlovi" 4:2, ali onda Mils vezuje dve trojke i selektor Pešić traži prvi tajm-aut na meču.

1' - Počeo je meč u Abu Dabiju

Prvi napad za Australiju...

Petorka Australije

Australija počinje sa petorkom: Mils, Gidi, Danijels, Kej i Lendejl.

Startna petorka Srbije

Utakmicu za "orlove" počinju: Micić, Marinković, Gudurić, Petrušev i Jokić.

Na "kengure" bez Bogdanovića i Dobrića

Kapiten Bogdan Bogdanović i Ognjen Dobrić neće igrati protiv Australije u Abu Dabiju, ali bi u ekipi trebalo da se nađu Nikola Jović i Aleksej Pokuševski, koji su propustili meč sa Francuskom.

Timovi meč dočekuju u različitom raspoloženju

Košarkaši Srbije su u prethodnom prijateljskom meču savladali Francusku, prilično ubedljivo, čime su pokazali da se nalaze u odličnoj formi dve sedmice pre početka olimpijskog turnira.

Australija je u prvom duelu na turniru u Abu Dabiju poražena od SAD 98:92, iako je rival u jednom momentu imao i 24 poena prednosti.

Zagrevanje

Dobrodošli!

Dobro došli na lajv blog utakmice između košarkaša Srbije i Australije u Abu Dabiju.