Crnogorci eliminisani, neće biti Lige šampiona ni za lažnu državu Kosovo

U utorak je završeno prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona za jedan broj klubova, posle čega je jasno da crnogorski šampion neće nastaviti takmičenje
Crnogorci eliminisani, neće biti Lige šampiona ni za lažnu državu KosovoGetty © Martin Silva Cosentino/NurPhoto/Contributor

Fudbaleri Dečića eliminisani su od velškog TNS-a, pošto su u revanšu u Podgorici odigrali nerešeno 1:1, dok je u prvoj utakmici, igranoj pre nedelju dana, bilo 3:0 za rivala.

Golove su postigli Bred Jang iz penala u 43. i Asmir Kajević u 72. minutu.

TNS će u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv mađarskog Ferencvaroša.

Elitnog takmičenja neće biti ni za ekipu Balkanija, predstavnika tzv. države Kosovo, nakon neuspeha protiv Santa Kolome.

Balkani je imao prednost nakon prvog meča od 2:1, ali je u revanšu auto-golom u drugom minutu nadoknade morao u produžetke.

Tamo je viđena drama, a posle nova dva pogotka, pristupilo se izvođenju penala, gde su bolji bili gosti iz Andore (6:5).

Šamrok roversi su rezultatom 2:1 pobedili Vikingur i eliminisao ih iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Keni je u 6. i 20. minutu bio dvostruki strelac za Šamrok, a jedini gol za goste postigao je Hansen u 60. minutu.

Šamrok će sledeće kolo kvalifikacija igrati protiv Sparte iz Praga.

Dalje su prošli još Celje, Panevežis, Hamrun, Dinamo Minsk i rumunski FCSB.