"Orlovi" nemoćni protiv "drim tima", Srbija ubedljivo poražena od SAD u Abu Dabiju

Košarkaška reprezentacija Srbije pretrpela je ubedljiv poraz od SAD rezultatom 105:79, u okviru priprema za Olimpijske igre u Parizu.
Autor: FreeDawkins

Srbija u Abu Dabiju beleži drugi poraz u isto toliko pripremnih utakmica.

Nakon Australije, bolji od "orlova" bili su košarkaši SAD. Na jednoj strani nisu igrali Vanja Marinković i Bogdan Bogdanović, a na drugoj Kevin Durent.

Dve ekipe koje će igrati i u grupnoj fazi na Olimpijskim igrama u Parizu, priredile su spektakl publici u Emiratima.

Iako su izabranici Svetislava Pešića u uvodnim minutima pokazali da mogu da pariraju "drim timu", kako je vreme odmicalo, SAD su dolazile do bolje igre i ubedljivije prednosti.

Na krilima Avramovića i Jokića, Srbija je imala prednost u prvoj deonici, koja je iznosila u jednom momentu 20:16.

Solidna igra nastavila se i u nastavku, a novi poeni sa distance su doneli Pešićevim momcima prednost od 34:28.

Znalo se da će u nekom trenutku doći do bolje igre SAD na obe strane parketa, ali je delovalo da „orlovi“ imaju snage i kvaliteta da odbiju nalete rivala.

Ipak, Dejvis je potpuno zatvorio prilaze njihovom košu na jednoj strani, što je otvorilo poene u tranziciji na drugoj.

Od jedne egal utakmice, brzo se došlo do ubedljive prednosti Amerikanaca, koji su na poluvreme odneli 14 poena razlike.

U drugom poluvremenu, izabranici Stiva Kera samo su dovršili posao.

Srbija se više od tri uvodna minuta treće deonice, mučila da postigne koš, što je Amerika iskoristila i učinila da prednost poraste na 26 poena.

Poslednja četvrtina donela je atraktivne poteze i pravu egzibiciju igrača SAD. Kari je pogađao trojke, Lebron zakucavao, a Dejvis nastavio da blokadama štiti svoj obruč.

U finišu meča, obojica selektora "ispraznili" su klupe i priliku dali igračima koji nisu imali veliku minutažu tokom meča.

"Orlovi" će naredni pripremni meč za Olimpijske igre igrati sa Japanom u Beogradu 21. jula od 20.00 časova.

• 17. jul 2024 • 19:54

19:54

Kraj meča, ubedljiva pobeda SAD

Srbija nije uspela da smanji razliku i učini poslednju četvrtinu zanimljivijom i neizvesnijom. SAD beleže pobedu rezultatom 105:78.

• 19:43

33' - Amerikanci priređuju egzibicije

Lebron Džejms i Stef Kari su potpuno preuzeli konce utakmice u svoje ruke. Kari je pogodio gotovo nemoguće dve trojke, dok je Lebron počeo da zakucava i pogađa pod faulom.

Amerika vodi protiv Srbije sa 97:66.

• 19:31

Kraj treće četvrtine: Srbija - SAD 58:83

SAD su u trećoj deonici stekle najveću razliku, sa kojom i završavaju ovaj period igre.

Amerikanci su četvrtinu dobile sa 24:13 i tako u poslednju deonicu ulaze sa 26 poena prednosti.

Srbija se nalazi pred ubedljivim porazom u Abu Dabiju.

• 19:22

26' - Dve vezane trojke "orlova"

Napokon je Srbija pronašla napadački ritam. Trojke su pogodili Marinković i Dobrić, pa su "orlovi" smanjili deficit sa 26 na 18 poena, koliko iznosi prednost Amerike.

• 19:18

23' - Srbija bez koša u trećoj četvrtini

Amerika stiče ogromnu prednost u iznosu od 23 poena - 68:45.

Srbija je bez koša u uvodna tri minuta treće četvrtine.

• 18:56

Poluvreme: Srbija - SAD 45:59

Amerikanci su počeli da igraju znatno bolje, pogotovo u odbrani, pošto je Dejvis zatvorio sve prilaze njihovom košu.

Dobra odbrana donela im je i lake poene na drugoj strani parketa, pa tako SAD na poluvreme odnose 14 poena prednosti.

Stef Kari predvodi strelce oba tima sa 18 poena, a prati ga Edvards sa 10.

Kod Srbije, Jokić i Avramović imaju po 10 poena.

• 18:46

15' - Kari se raspucao, SAD vode

Amerikanci stižu do prednosti 44:40, zahvaljujući vezanim poenima Stefa Karija.

• 18:35

12' - Nove trojke "orlova", Srbija ponovo vodi

Prvo je uz malo sreće pogodio Gudurić sa distance, a potom je trojku ubacio i Micić. Srbija vodi 34:28 na startu druge četvrtine.

• 18:29

Kraj prve četvrtine: Srbija - SAD 28:28

Nakon uvodnih 10 minuta košarke, rezultat je nerešen. "Orlovi" su sredinom prve četvrtine preuzeli prednost, koju su imali sve do finiša, ali su SAD uspele da pogode nekoliko otvorenih trojki i dođu do izjednačenja.

• 18:18

6' - "Orlovi" lete na sve strane

Prvo je Petrušev zakucao preko Dejvisa u tranziciji, da bi potom na sličan način poentirao i Dobrić. Novim zakucavanjem, Srbija stiže do prednosti 20:16.

Izabranici Svetislava Pešića izuzetno su motivisani i "lete" po celom parketu.