Goleada na startu nove sezone Superlige, Pančevci slavili protiv Radničkog

Fudbaleri Železničara iz Pančeva savladali su ekipu Radničkog iz Kragujevca u meču prvog kola nove sezone Superlige Srbije
Goleada na startu nove sezone Superlige, Pančevci slavili protiv Radničkog© Printscreen/Youtube/ArenaSport

Samo tri minuta bilo je potrebno gostima iz Pančeva da postignu prvi pogodak u novoj sezoni u domaćem prvenstvu.

Knežević je načeo domaćina u trećem, a već u 15. minutu je Grgić povisio na 0:2.

Do kraja prvog poluvremena, viđena su dva gola, po jedan na obe strane.

Jovanović je smestio loptu u svoju mrežu i tako je Radnički smanjio na 1:2.

U sudijskoj nadoknadi precizan za goste je bio Romanić, čime je doneo Železničaru prednost od 3:1.

Drugo poluvreme donelo je još jedan autogol, još jedan koji je bio delo Pančevaca.

Mitrović je u 53. minutu nespretno reagovao, ali sem smanjenja na 2:3, Radnički nije uspeo da dođe do boda.

Gost iz Pančeeva je napravio veliko iznenađenje i savladao Radnički koji je bio peti prošle sezone i izborio istorijski plasman u Evropu.

U narednom kolu Železničar će dočekati Napredak, dok će Radnički u goste IMT-u, ali će prethodno u četvrtak dočekati barski Mornar u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.