Partizan u 93. minutu naplatio igrača više i slavio protiv Napretka

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Napretka sa 1:0 u meču prvog kola nove sezone Superlige Srbije

Uz dosta muke crno-beli su došli do pobede u prvoj zvaničnoj utakmici u novoj sezoni.

U pomalo bizarnoj situaciji u kojoj su bili gostujuća ekipa na sopstvenom stadionu, izabranici Aleksandra Stanojevića slavili su golom u trećem minutu nadoknade meča.

Susret je počeo na odličan način, pošto su viđene prilike pred oba gola.

Ipak, već nakon pola sata igre, u redovima oba tima nedostajalo je ideje i kreacije.

Na poluvreme se otišlo bez postignutih golova, a jedan od ključnih momenata meča odbio se u 67. minutu.

Tošeski je zbog veoma grubog starta na sredini terena, dobio direktan crveni karton.

Ipak, uprkos tome što su imali igrača više, fudbaleri Partizana nisu tako lako stvarali šanse i probijali bedem protivničke odbrane.

Delovalo je da će Napredak uspeti da zaustavi favorizovanog "gosta", ali je u trećem minutu nadoknade viđen jedini pogodak.

Natho je poslao loptu protivnički šesnaesterac, ona je nekako došla do Saldanje, koji nije imao težak posao da je prosledi u mrežu.

Partizan novu sezonu započinje pobedom, a naredni meč igra već u sredu.

Crno-bele očekuje utakmica kvalifikacija za Ligu šampiona sa Dinamo Kijevom.

U narednom kolu Superlige Srbije, "parni valjak" će igrati protiv Jedinstva iz Uba u gostima.

Napredak u drugom kolu domaćeg prvenstva igra sa Železničarom iz Pančeva.