Nadalov preokret protiv Hrvata, Španac u finalu Bostada

Španski teniser će igrati u finalu ATP turnira u Bostadu, pošto je u polufinalu pobedio Hrvata Duja Ajdukovića rezultatom 4:6, 6:3, 6:4

Meč je trajao dva sata i 14 minuta, a 261. teniser sveta je do pobede došao nakon preokreta.

Ajduković, 130. igrač na ATP listi, u prvom setu je napravio dva brejka, što je bilo dovoljno za vođstvo - 6:4.

Hrvatski teniser je napravio brejk u prvom gemu drugog seta, ali je Nadal napravio dva, preokrenuo i došao do izjednačenja.

Uzbudljivo je bilo i u trećem setu - španski teniser je poveo 3:0, Ajduković je uspeo da izjednači na 3:3, ali je Nadal uz još jedan brejk uspeo da dođe do pobede.

Nadal će u finalu igrati protiv boljeg iz drugog polufinala u kojem se sastaju Portugalac Nuno Borhes i Argentinc Tijago Agustin Tirante.