Zvezda deklasirala Jedinstvo, Bruno Duarte ušao u istoriju

Fudbaleri Crvene zvezde ubediljvo su savladali Jedinstvo - 4:0
Zvezda deklasirala Jedinstvo, Bruno Duarte ušao u istorijuGetty © Bane T. Stojanovic/ATAImages

Na startu nove sezone Superlige Srbije, šampion je pokazao "mišiće" debitantu.

Šampionsku dobrodošlica priredili su crveno-beli za ekipu sa Uba - četiri gola i ubedljiv trijumf.

Posle prvog dela igre bilo je 2:0, a oba gola postigao je Šerif Ndiaje.

Zvezda je došla do vođstva u 18. minutu kada je Mimović prošao po desnom boku, pronašao Ndiajea, a ovaj smestio loptu u gol.

Pet minuta kasnije, ponovo je napadač sjajno reagovao na ubacivanje sa boka, a ovaj put je asistirao Ilić.

U 54. minutu meča, u strelce se upisao Aleksandar Katai.

Brazilac Bruno Duarte, dobio je priliku u 58. minutu, a samo 52 sekunde kasnije, zatresao je mrežu gostiju.

Brazilac je tako ušao u istoriju kluba kao najbrži strelac gola na debiju.

U preostalim današnjim mečevima, Čukarički je sa 2:0 savladao Radnički iz Niša, dok je OFK Beograd sa 2:1 pobedio Mladost u gostima.

Čukarički je posao odradio već u prvom delu igre, kada su golove postigli Đorđe Ivanović i Mihajlo Cvetković.

Čukarički će u drugom kolu u Sentu, gde utakmice kao domaćin igra subotički Spartak, dok će Radnički u Nišu dočekati TSC.

Fudbaleri OFK Beograda pobedili su kao gosti u Užicu lučansku Mladost, u prvoj utakmici "romantičara" u Superligi Srbije posle osam godina

Dušan Cvetinović je doneo domaćinu prednost u 59. minutu, ali je u 84. skrivio penal, dobio drugi žuti karton i napustio igru.

Aleksandar Kahvić je sa penala doneo izjednačenje, a onda u trećem minutu nadoknade i potpuni preokret.

OFK Beograd će u narednom kolu u Loznici dočekati Tekstilac, sa kojim je prethodne sezone vodio bitke u Prvoj ligi. Lučanska Mladost gostuje Crvenoj zvezdi.