Superliga: Pazarci slave majstora Ljajića, Vojvodina i TSC sigurni

U nedelju su odigrane tri utakmice 1. kola nove sezone Superlige Srbije, a viđeno je 10 golova
Autor: YouTube / Arena Sport TV

Sve je počelo pobedom Novog Pazara protiv Spartaka 3:2, a domaća ekipa slavila je na krilima fenomenalnog Adema Ljajića.

Nekadašnji reprezentativac Srbije bio je prvo asistent za pogodak Adešine, da bi i sam potom postigao dva pogotka, od kojih je jedan bio iz prelepog slobodnog udarca. Golovi Ubiparipa i Atule u finišu nisu spasli Spartak poraza.

Potom je TSC na svom terenu savladao novobeogradski IMT 1:0, a čovek odluke bio je Miloš Pantović u 70. minutu.

Na kraju, u vojvođanskom derbiju, Vojvodina je u Senti bila bolja od Odžaka 3:1. "Lale" su povele golom Vukanovića, da bi potom usledili i golovi Veličkovića i Radulovića. Utešni pogodak u 90. minutu za Tekstilac iz Odžaka, njihov prvi u superligaškom fudbalu, postigao je Davidović.

Time je okončano prvo kolo novog šampionata u fudbalu, a interesantno je da nije viđen nijedan nerešen rezultat.