Partizan deklasiran u Poljskoj, šest golova Dinama za pravu evropsku bruku

Fudbaleri Partizana poraženi su u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Srpski tim pretrpeo je ubedljiv poraz od ekipe Dinamo Kijeva, koja je slavila sa 6:2.

Više nego nezadovoljni mogu biti crno-beli nakon prvog meča protiv Dinamo Kijeva.

Posle sedam godina, Partizan se vratio u kvalifikacije za Ligu šampiona, ali je pretrpeo ubedljiv poraz.

Na neutralnom stadionu u Lublinu u Poljskoj, ukrajinski tim savladao je "parni valjak" sa 6:2.

Golovi Saldanje prvo su dali nadu Partizanu da može da parira protiv favorizovane ekipe, a potom da ima čemu da se nada u nastavku.

Ipak, Dinamo je bio bolja i opasnija ekipa čitavim tokom meča, što su Ukrajinci na kraju i "naplatili".

Crno-beli su poveli u 22. minutu, kada je Kalulu izborio penal, a Saldanja maestralno "panenkom" poslao loptu u mrežu Ukrajinaca.

Ipak, srpski tim katastrofalno je odigrao završnicu prvog poluvremena, pošto je Dinamo u četiri minuta razmaka, uspeo da postigne čak tri gola.

Prvo je Šaparenko u 41. minutu izjednačio, a potom Braško u 43. preokrenuo na 2:1.

Stelac gola za 3:1, sa koliko se otišlo na poluvreme, bio je Karavajev.

Drugo poluvreme donelo je još četiri gola, nažalost nova tri u mreži srpskog tima.

Nakon samo deset minuta nastavka, Kabajev je povukao loptu u tranziciji i postigao gol za 4:1.

Nadu Partizanu vratio je Saldanja drugim golom, ovoga puta u 66. minutu.

Poput prvog, finiš drugog poluvremena pripao je igračima tima iz Kijeva.

Popov u 83. minutu pogađa za 5:2, da bi u drugom minutu nadoknade, Pikalionok postavio konačnih 6:2.

Partizan tako u Beograd donosi zaostatak od četiri gola.

Revanš meč je na programu 31. jula, pred praznim tribinama stadiona Partizana.

• 23. jul 2024 • 21:54

21:54

Kraj meča, Dinamo je savladao Partizan sa 6:2

Prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Dinamo Kijeva i Partizana, završen je pobedom ukrajinskog tima od 6:2.

• 21:51

90' +3' - GOL! Dinamo stiže i do šestog gola

Tačku na ovaj susretč, a najverovatnije i na čitav meč, stavio je Pikalionok.

Dinamo stiže do prednosti od 6:2.

• 21:41

83' - GOL! Dinamo vodi 5:2

Odbranio je sjajno Jovanović slobodan udarac igrača Dinama, ali se lopta u gužvi odbila do Popova, koji je prosleđuje u gol za prednost Dinama od 5:2.

• 21:25

66' - GOL! Saldanja ponovo strelac, Partizan smanjuje na 4:2

Prvi opasan napad Partizana u drugom poluvremenu, rezultovao je pogotkom.

Kalulu je probao da centrira sa desne strane, lopta se odbila do Zahida na levoj, ovaj je nekako poslao ka Saldanji, koji je grudima ubacuje u mrežu rivala.

Partizan smanjuje prednost Dinama na 4:2.

• 21:16

55' - GOL! Kabajev povećava na ubedljivih 4:1

Novi primljeni gol Partizana, ovoga puta posle tranzicionog napada Dinama.

Kabajev je povukao loptu sa polovine terena, i gotovo da nije imao protivnika ispred sebe sve do samog finiša akcije.

Fudbaler ukrajinske ekipe je iz punog trka šutirao i matirao Jovanovića za 4:1.

• 21:04

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

• 20:48

Poluvreme: Dinamo - Partizan 3:1

Vodili su crno-beli golom Saldanje u 22. minutu, ali su katastrofalno završili prvo poluvreme.

Tri gola u samo četiri minuta razmaka postigli su Ukrajinci, pošto je za 3:1 pogodio Karavajev.

• 20:45

45' + 1' - GOL! Dinamo vodi 3:1

Novi pogodak u mreži Partizana, ovoga puta nakon šuta desnog beka Dinama - Karavaeva.

Imali su Ukrajinci malo sreće, pošto se lopta odbila od bloka i tako prevarila golmana Jovanovića.

Dinamo - Partizan 3:1.

• 20:42

43' - GOL! Potpuni preokret Ukrajinaca, Braško pogađa za 2:1

Nisu uspeli fudbaleri Partizana da izbace loptu iz svog šesnaesterca i otklone opasnost. Ona je došla do Braška, koji šutira od zemlju i preciznim udarcem matira Jovanovića.

Dinamo - Partizan 2:1.

• 20:40

41' - GOL! Kijevljani izjednačuju

Šaparenko je dobro pratio prodor svog saigrača po desnoj strani, ponudio se i dobio loptu, a potom je veoma snažno i precizno šutirao.

Dinamo stiže do izjednačenja protiv Partizana.