Partizan deklasiran u Poljskoj, šest golova Dinama za pravu evropsku bruku

Fudbaleri Partizana poraženi su u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Srpski tim pretrpeo je ubedljiv poraz od ekipe Dinamo Kijeva, koja je slavila sa 6:2.

Više nego nezadovoljni mogu biti crno-beli nakon prvog meča protiv Dinamo Kijeva.

Posle sedam godina, Partizan se vratio u kvalifikacije za Ligu šampiona, ali je pretrpeo ubedljiv poraz.

Na neutralnom stadionu u Lublinu u Poljskoj, ukrajinski tim savladao je "parni valjak" sa 6:2.

Golovi Saldanje prvo su dali nadu Partizanu da može da parira protiv favorizovane ekipe, a potom da ima čemu da se nada u nastavku.

Ipak, Dinamo je bio bolja i opasnija ekipa čitavim tokom meča, što su Ukrajinci na kraju i "naplatili".

Crno-beli su poveli u 22. minutu, kada je Kalulu izborio penal, a Saldanja maestralno "panenkom" poslao loptu u mrežu Ukrajinaca.

Ipak, srpski tim katastrofalno je odigrao završnicu prvog poluvremena, pošto je Dinamo u četiri minuta razmaka, uspeo da postigne čak tri gola.

Prvo je Šaparenko u 41. minutu izjednačio, a potom Braško u 43. preokrenuo na 2:1.

Stelac gola za 3:1, sa koliko se otišlo na poluvreme, bio je Karavajev.

Drugo poluvreme donelo je još četiri gola, nažalost nova tri u mreži srpskog tima.

Nakon samo deset minuta nastavka, Kabajev je povukao loptu u tranziciji i postigao gol za 4:1.

Nadu Partizanu vratio je Saldanja drugim golom, ovoga puta u 66. minutu.

Poput prvog, finiš drugog poluvremena pripao je igračima tima iz Kijeva.

Popov u 83. minutu pogađa za 5:2, da bi u drugom minutu nadoknade, Pikalionok postavio konačnih 6:2.

Partizan tako u Beograd donosi zaostatak od četiri gola.

Revanš meč je na programu 31. jula, pred praznim tribinama stadiona Partizana.

23. jul 2024 • 21:54

Kraj meča, Dinamo je savladao Partizan sa 6:2

Prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Dinamo Kijeva i Partizana, završen je pobedom ukrajinskog tima od 6:2.

90' +3' - GOL! Dinamo stiže i do šestog gola

Tačku na ovaj susretč, a najverovatnije i na čitav meč, stavio je Pikalionok.

Dinamo stiže do prednosti od 6:2.

83' - GOL! Dinamo vodi 5:2

Odbranio je sjajno Jovanović slobodan udarac igrača Dinama, ali se lopta u gužvi odbila do Popova, koji je prosleđuje u gol za prednost Dinama od 5:2.

66' - GOL! Saldanja ponovo strelac, Partizan smanjuje na 4:2

Prvi opasan napad Partizana u drugom poluvremenu, rezultovao je pogotkom.

Kalulu je probao da centrira sa desne strane, lopta se odbila do Zahida na levoj, ovaj je nekako poslao ka Saldanji, koji je grudima ubacuje u mrežu rivala.

Partizan smanjuje prednost Dinama na 4:2.

55' - GOL! Kabajev povećava na ubedljivih 4:1

Novi primljeni gol Partizana, ovoga puta posle tranzicionog napada Dinama.

Kabajev je povukao loptu sa polovine terena, i gotovo da nije imao protivnika ispred sebe sve do samog finiša akcije.

Fudbaler ukrajinske ekipe je iz punog trka šutirao i matirao Jovanovića za 4:1.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Dinamo - Partizan 3:1

Vodili su crno-beli golom Saldanje u 22. minutu, ali su katastrofalno završili prvo poluvreme.

Tri gola u samo četiri minuta razmaka postigli su Ukrajinci, pošto je za 3:1 pogodio Karavajev.

45' + 1' - GOL! Dinamo vodi 3:1

Novi pogodak u mreži Partizana, ovoga puta nakon šuta desnog beka Dinama - Karavaeva.

Imali su Ukrajinci malo sreće, pošto se lopta odbila od bloka i tako prevarila golmana Jovanovića.

Dinamo - Partizan 3:1.

43' - GOL! Potpuni preokret Ukrajinaca, Braško pogađa za 2:1

Nisu uspeli fudbaleri Partizana da izbace loptu iz svog šesnaesterca i otklone opasnost. Ona je došla do Braška, koji šutira od zemlju i preciznim udarcem matira Jovanovića.

Dinamo - Partizan 2:1.

41' - GOL! Kijevljani izjednačuju

Šaparenko je dobro pratio prodor svog saigrača po desnoj strani, ponudio se i dobio loptu, a potom je veoma snažno i precizno šutirao.

Dinamo stiže do izjednačenja protiv Partizana.

27' - Jarmolenko i Šaparenko neprecizni

Ponovo preti ukrajinski tim u dva navrata, prvo je pokušao Jarmolenko sa desne, a potom u nastavku akcije i Šaparenko sa leve strane.

Oba udarca bila su neprecizna i otišla pored gola na kojem je Jovanović.

22' - GOL! Partizan vodi u Poljskoj, Saldanja je precizan

Brazilac je majstorski "panenkom" poslao loptu u mrežu Ukrajinaca.

Partizan vodi protiv Dinama u Poljskoj.

21' - Penal za Partizan

Kalulu je pao u protivničkom šesnaestercu u jednom duelu. Nemački sudija se isprva nije oglašavao, ali ga je VAR soba pozvala da pogleda situaciju.

Nakon provere, dosuđen je penal za srpski klub.

12' - Novi žuti karton, ponovo za igrača Partizana

Nakon Saldanje, javnu opomenu dobio je i De Medina. Sudija Dinger iz Nemačke za sada ima poprilično oštar kriterijum.

4' - Dinamo ozbiljno preti, Jovanović sačuvao mrežu

U dva navrata su domaći pretili po gol. Jovanović je odbranio udarac iskosa unutar šesnaesterca, nakon čega je Jarmolenko glavom natrčao na odbitak, ali je šutirao preko gola.

2' - Žuti karton za Saldanju

Na samom startu meča, napadač Partizana dobija žuti karton zbog starta na protivničkoj polovini.

1' - Počeo je meč

Prvi napad na meču imaju fudbaleri srpskog kluba.

Oglasio se generalni direktor Partizana

Miloš Vazura izdao je saopštenje koje predstavlja odgovor na poteze i izjave predstavnika ukrajinskog kluba.

"Čemu možemo da zahvalimo na ovako nesportskom odnosu? Naša država nije odustala od priznanja teritorijalne celovitosti ove zemlje. Moramo uzvratiti pitanjem šta je to Ukrajina učinila povodom NATO agresije na našu zemlju i šta bi mi trebalio da uradimo i kako da im uzvratimo? Zašto se uopšte neko stavlja na pijedestal moralnog sudije i sa njega sudi o srpkim poslovima i ponašanjj i deži nam lekcije bez ikakvih argumenata?!

Da li su tu agresiju ikada osuduli ili se distancirali od zločina počinjenih nad nama?

Zašto se takvo prosuđivanje i presuđivanje širi na sportske terene? Tome nema mesta u sportskim takmičenjima.

Srbija se dosledno drži izvan svih ratnih sukoba i uporno propoveda mir", naveo je generalni direktor crno-belih.

Poznati su sastavi timova:

Ukrajinci će odbiti rukovanje sa igračima Partizana

Trener Dinama Oleksandar Šovkovski pročitao je saopštenje u kojim se beogradski crno-beli napadaju zbog učešća na pripremnom turniru u Rusiji.

Partizan je početkom jula igrao na "Bratskom turniru" u Moskvi protiv CSKA i Dinama iz Moskve, spremajući se za novu sezonu.

To se Ukrajincima nimalo nije dopalo, pa su tako u političku priču oko sukoba u njihovoj zemlji pokušali da umešaju i Partizan.

"Reći ću to blago, da ne razumemo putovanje Fudbalskog kluba Partizan u Moskvu na prijateljski 'Bratski turnir', gde su igrali seriju utakmica protiv lokalnih klubova i izrazili su znake solidarnosti sa onima koji vode agresivni i 'misteriozni' rat protiv nas. Uradili su to uprkos jasnoj odluci UEFA da izbaci ruske klubove iz svih međunarodnih takmičenja pod svojim okriljem. Ta odluka usvojena je odmah nakon početka sukoba", izjavio je Šovkovski tokom konferencije za medije.

"Posebno nismo hteli da izdajemo bilo kakvo saopštenje za javnost u vezi sa ovim, da ne bismo podsticali neprijateljstvo pre utakmice. Ipak, ako uzmemo u obzir sve navedene okolnosti, prinuđeni smo da odbijemo sve formalnosti pre utakmice. Naša pozicija je zasnovana isključivo na potezima Fudbalskog kluba Partizan. Smatramo da ti potezi nisu prijateljski prema našem klubu i prema našoj zemlji", dodao je on.

Partizanov put u Evropu ima više scenarija

Ukoliko eliminišu Dinamo Kijev, u trećem kolu kvalifikacija crno-beli će igrati protiv škotskog Rendžersa.

Međutim, ako crno-beli ispadnu, preći će u Ligu Evrope i tamo u kvalifikacijama igrati protiv poraženog iz duela Fenerbahče - Lugano.

Crno-beli protiv Ukrajinaca na neutralnom terenu

Prema ranijem dogovoru koji su napravili UEFA i oba kluba, prvi meč će biti odigran na neutralnom terenu.

Utakmica se igra u Poljskoj u Lublinu, bez prisustva gostujućih navijača.

Isto će biti i u revanš meču, koji je na programu 31. jula na stadionu Partizana.

Partizan posle sedam godina u kvalifikacijama za Ligu šampiona

Poslednji put su se crno-beli našli u kvalifikacionom ciklusu za elitno evropsko takmičenje našli 2017. godine.

Tada je Partizan uspeo u drugom kolu da eliminiše podgoričku Budućnost sa 2:0 u dvomeču.

Ipak, u trećem kolu prevelik zalogaj za "parni valjak" bila je ekipa Olimpijakosa. Grci su ukupnim rezultatom slavili sa 5:3.