Đere ostao bez ATP četvrtfinala - Brazilac preokrenuo u Kicbilu

Dobro je krenulo, međutim, srpski predstavnik je ipak zabeležio poraz u drugom kolu
Đere ostao bez ATP četvrtfinala - Brazilac preokrenuo u KicbiluGetty © Julian Finney / Staff

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Kicbilu, pošto je u osmini finala poražen od Tijaga Sejbota Vajlda rezultatom 4:6, 6:3, 6:2.

Meč je trajao dva sata i devet minuta. Đere je 57. teniser sveta, dok je Brazilac 72. igrač na ATP listi.

Đere je prvi set dobio uz jedan brejk i tako nagovestio dobro izdanje, međutim, Sejbot Vajld je u drugom setu podigao nivo igre i jednom oduzeo servis srpskom teniseru.

Treći set je bio još ubedljiviji jer je Brazilac napravio dva brejka, pa Đere nije uspeo da se vrati u meč. Sejbot Vajld će u četvrtfinalu igrati protiv Nemca Janika Hanfmana.