Srpska teniserka Olga Danilović nije uspela da se plasira u finale VTA turnira u Jašiju, pošto je poražena od Ruskinje Mire Andrejeve rezultatom 3:6, 6:3, 7:6 (7:1)
Mlada Ruskinja pokazala klasu, Olga zaustavljena u polufinalu turnira u RumunijiGetty © Daniel Kopatsch

U meču je trajao dva sata i 39 minuta, 148. igračica na VTA listi osvojila je prvi set, ali je dozvolila protivnici da se razigra i dođe do preokreta.

Olga je u prvom setu povela 4:0, Andrejeva je vratila jedan brejk, ali srpska teniserka je do kraja seta uspela da sačuva svoj servis - 6:3.

Andrejeva je u drugom setu napravila dva brejka što je bilo dovoljno za izjednačenje u setovima - 3:6.

Obe teniserke su u trećem setu razmenile po tri brejka - Danilović je pri rezultatu 5:3 propustila dve meč lopte, a Andrejeva je bila bolja u taj-brejku rezultatom 7:1 i tako došla do pobede.

Mlada 17-godišnja Andrejeva i prva nositeljka u Jašiju u finalu će igrati protiv zemljakinje Eline Avanesjan koja je sa 6:2, 6:3 bila bolja od Francuskinje Kloe Pake.