UŽIVO: Nedović utišao Arenu, Zvezda pobedila u istorijskom derbiju

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan sa 76:73 u istorijskom, prvom evroligaškom "večitom" derbiju

8. dec 2022 • 22:25

39' Dramatična završnica - 73:73

U poslednji minut meča se ulazi nerešenim rezultatom.

35' Partizan - Crvena zvezda 67:64

Minimalna prednost crno-belih sredinom poslednje četvrtine.

Kraj treće četvrtine, Partizan - Crvena zvezda 52:54

Završena je i treća četvrtina, ostalo je još 10 minuta. Rezultat je 52:54 za Crvenu zvezdu.

25' Velika borba - 44:44

Jam Madar postiže lake poene i donosi Partizanu izjednačenje.

21' Nastavljen je meč

Partizan juri prednost rivala.

Poluvreme, Partizan - Crvena zvezda 33:40

Odlična druga četvrtina crveno-belih.

Partizan je bolje otvorio meč, ali je Zvezda odgovorila u drugoj četvrtini, u kojoj je došla do preokreta i vođstva.

Nemanja Nedović ima devet poena, Petrušev osam, a Dobrić jedan manje.

U ekipi Partizana, Panter je ubacio devet, Madar i Lesor po sedam.

16' Preokret crveno-belih

Martin zakucava i donosi Zvezdi prednost - 24:22.

13' Serija Zvezde

Vratili su se crveno-beli potpuno u igru. Nekoliko dobrih napada i serija od 8:2 u drugoj deonici.

Partizan vodi 22:19.

Kraj prve četvrtine, Partizan - Crvena zvezda 20:11

Partizan je bolje ušao u meč, a onda, nošen fanatičnom podrškom sa tribina, došao do lepe prednosti.

9' Zakucavanje Lesora

Lesor je, u svom stilu, zakucao i Arena je proključala.

7' Trojka Pantera, dvocifrena prednost Partizana

Panter je podigao publiku na noge, postigao je trojku koja je donela Partizanu dvocifrenu prednost - 16:4.

6' Nervozan početak, Partizan vodi 11:4

Košarkaši obe ekipe su nervozno ušli u meč, nekoliko grešaka i promašenih otvorenih šuteva.

Partizan vodi 11:4.

1' Počeo je meč

Do lopte je došao Kuzmić, Zvezda ima prvi napad.

Aleksandar Mitrović u Areni i dobro poznata numera

Minut ćutanja

Meč će početi minutom ćutanja, u čast Miodraga Ješića, nekadašnjeg fudbalera i trenera Partizana, koji je poginuo u saobraćajnoj nesreći.

Petorke

Partizan: Madar, Panter, Ledej, Papapetru, Lesor.

Zvezda: Vildoza, Dobrić, Lazić, Bentil, Kuzmić.

Veliki broj policajaca na ulicama Beograda

Veliki broj policajaca je na ulicama i prostoru oko Arene, a raspoređeni su i policajci na konjima.

Ipak će biti i gostujućih navijača

Posle oprečnih informacija prethodnih dana, definitivno će istorijskom derbiju biti i pristalica gostujuće ekipe.

Oko 500 navijača Crvene zvezde je, uz policijsku pratnju, sprovedeno do "Štark arene".

Forma beogradskih rivala

Beogradski timovi trenutno zauzimaju 12. i 13. poziciju na tabeli.

Zvezda ima skor pet pobeda i šest poraza, dok je Partizan odmah iza sa četiri trijumfa i sedam poraza.

Meč dočekuju u različitim raspoloženjima, pošto Partizan ima tri uzastopna poraza, dok su crveno-beli od dolaska trenera Duška Ivanovića nanizali četiri trijumfa.