Fudbaleri Crvene zvezde i Mladosti iz Lučana odigrali su nerešeno 2:2 u meču drugog kola Superlige Srbije
Zvezda u nadoknadi izvukla bod, Mladost ispustila dva gola prednosti na "Marakani"© FK Crvena zvezda

Poprilično uzbudljiv, neizvestan i uz neočekivani epilog bio je meč u Beogradu na stadionu "Rajko Mitić".

Gosti iz Lučana došli su u Beoigrad kao autsajderi, a malo je nedostajalo da dođu do sva tri boda.

Imala je Mladost prednost od dva gola, ali je prvo dobila crveni karton, a potom i primila dva gola u samom finišu susreta.

U 19. minutu Ibrahima Endiaj doneo je Mladosti prednost, a u 38. gosti su šokirali favorizovane crveno-bele.

Ćirković je posle prekida i gužve, ubacio loptu u gol Zvezde za 0:2.

Tim Vladana Milojevića je sve karte bacio u napad, u želi da nadoknadi zaostatak koji je poneo na poluvreme.

Jedan od ključnih detalja Zvezdinog povratka odvio se u 68. minutu, kada je fudbaler gostiju Ljubomirac dobio direktan crveni karton.

Zvezdini napadi postajali su sve češći, opasniji i bilo je pitanje samo hoće li Mladost moći da izdrži te nalete.

Odgovor je bio ne, pošto je Zvezda uspela da postigne dva gola u samom finišu susreta, u razmaku od šest minuta.

Duarte je na asistenciju Jovanovića pogodio u 85. minutu, da bi konačnih 2:2 postavio Šerif Endiaj u 91. minutu.

Duarte je kod drugog gola učestvovao kao asistent.

Malo je nedostajalo da crveno-beli prirede neverovatan preokret, ali se rezultat u preostalih sedam minuta nadoknade nije menjao.