Olimpijski šampion Zverev ubedljivo do osmine finala Igara

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao u osminu finala na Olimpijskim igrama, pošto je u drugom kolu pobedio Čeha Tomaša Mahača rezultatom 6:3, 7:5
Olimpijski šampion Zverev ubedljivo do osmine finala IgaraGetty © Clive Brunskill

Olimpijski šampion iz Tokija do pobede protiv češkog tenisera stigao je za jedan sat i 36 minuta.

Mahač je u prvom gemu prvog seta napravio brejk, ali je Zverev odmah uzvratio. Zverev u šestom gemu pravi novi brejk i osvaja prvi set
- 6:3.

Zverev je na početku drugog seta oduzeo servis Mahaču. Čeh je uspeo da izjednači na 2:2 u četvrtom gemu. Nemački teniser je u 11. gemu napravio novi brejk i tako došao do pobede - 7:5.

Zverev će u osmini finala igrati protiv Australijanca Alekseja Popirina, koji je sa 2:0 bio bolji od veterana Stena Vavrinke.

Amerikanac Fric je sa 2:1 savladao Britanca Drejpera, njegov zemljak Tomi Pol je u dva seta bio bolji od Čeha Menšika, dok su istim rezultatom trijumfovali Museti protiv Navonea i Ože-Alijasim protiv Marterera.