Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca eliminisani su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije od ekipe Mornara iz Bara. Crnogorski tim je bio bolji nakon penal serije
Radnički završio svoju evropsku priču, Kragujevčani eliminisani od Mornara iz Bara© ATA Images

Delovalo je kao da Radnički može da napravi istorijski uspeh u kvalifikacijama za evropsko takmičenje, ali je umesto toga propuštena istorijska šansa.

Srpski tim je u prvom meču u Leskovcu slavio 1:0 i u goste odneo povoljan rezultat i nadu u prolaz.

Ipak, u revanš meču odigranom u Podgorici, Mornar je ne samo nadoknadio zaostatak iz prvog meča, već stigao i do potpunog preokreta i pobede.

U poslednjem minutu prvog poluvremena, Mba je pogodio za prednost tima iz Bara.

Isti igrač je u 83. minutu doneo Mornaru prednost od 2:0 i rezultat koji ih vodi dalje.

Igrao se osmi minut sudijske nadoknade kada je Radnički stigao do izuzetno vrednog pogotka.

Aleksić je pogodio za 2:1 i tako doneo nerešen ukupni rezultat, samim tim i produžetke.

Rezultat se u dodatnih pola sata fudbala nije menjao, pa se pristupilo penal seriji.

Tamo se srpski tim nije dobro snašao, uprkos tome što je poveo nakon prve serije.

Evandro je pogodio za Radnički, a Đurišićev penal nije završio u gol.

Ipak, Ristić i Simović nisu bili precizni sa bele tačke za Radnički, pa je tako Mornar slavio sa 5:4 i prošao u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.