Šestog dana na Olimpijskim igrama jedino su Novak Đoković i basketaši imali uspeha od srpskih sportista. Najbolji teniser svih vremena se po četvrti put u karijeri plasirao u polufinale Olimpijskih igara, basketaši su upisali dve dramatične pobede, dok predstavnici Srbije u streljaštvu, džudou, plivanju i vaterpolu nisu imali uspeha
OI dan VI: Novak u polufinalu, basketaši pobedili u ponoćnoj drami, svi ostali slabiGetty © picture alliance

Najbolji rezultat dana ostvario je Novak Đoković koji se plasirao u polufinale olimpijskog turnira pobedom nad Stefanosom Cicipasom od 2:0 u setovima.

Program srspkih takmičara otvorio je Lazar Kovačević u disciplini malokalibarska puška 50m trostav.

Lazar je u finalu zauzeo osmo mesto, čime je ostao bez medalje u ovoj disciplini.

Džudista Aleksandar Kukolj ekspresno je eliminisan u disciplini do 100 kilograma. Kukolj je poražen od debitanta Sombora Vega iz Mađarske.

Basketaši Srbije savladali su u trećem kolu selekciju Holandije, a u večernjem terminu su posle mnogo drame uspeli da savladaju Francusku 19:16 i tako stignu i do treće pobede na turniru.

Veslači Nikolaj Pimenov i Martin Mačković osvojili su prvo mesto u B finalu na Olimpijskim igrama u Parizu u disciplini dubl skul. Mačković i Pimenov su do pobede u B finalu stigli rezultatom 6:13,85 minuta. Oni su osvojili sedmo mesto u generalnom plasmanu na OI u Parizu.

Andrej Barna nije uspeo da se plasira u polufinale u disciplini 50 metara slobodnim stilom.

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Španije sa 11:15. "Furija" je tako obezbedila splaman u narednu fazu, dok su "delfini" otežali sebi posao na turniru.

• 1. avg 2024 • 23:24

23:24

Basket 3x3: Srbija - Francuska 19:16!

Gotovo je, Srbija je pobedila Francusku 19:16 u dramatičnoj utakmici koja je bila prekidana i zbog kiše, ali pobeda se piše! Srbija je stigla do treće pobede u četvrtom meču na turniru, posle odlično odigrane završnice kojom je obrisan onaj raniji sporiji početak.

19:16 - Majstorović majstorski pogađa dvojku na pola minuta do kraja.

17:14 - još 58 sekundi, a Srbija nije iskoristila svoj napad.

17:14 - Sada i Francuzi stižu do dvojke, ali nema još puno vremena do kraja, oko minut i po.

17:12 - Majstorović pogađa dvojku i povećava prednost Srbije nakon što je dugo bila prekinuta utakmica zbog kiše.

Kiša u Parizu, meč je prekinut i preko terena je navučena zaštitna mušema. Igrači obe ekipe čekaju da stane pljusak i da se utakmica nastavi.

13:10 - Majstorović dvojkom u poslednjoj sekundi napada donosi najubedljiviju prednost Srbiji, dva i po minuta pre isteka vremena.

10:10 - Zakucavanjem Stojačića, Srbija dolazi do novog izjednačenja.

7:9 - Raznovrsnija igra u napadu donosi Francuzima vođstvo.

5:5 - Vrlo izjednačen meč. Rezultat je nerešen, a obe ekipe ispunile su bonus sa faulovima.

3:3 - Preokrenuli su Francuzi, ali Vasić poenom iz ulaza donosi izjednačenje.

2:0 - Malo poena na početku, dvojkom Stojačića Srbija dolazi do prednosti.

Počeo je meč.

Igrači dve ekipe izašli su na teren na čuvenom trgu Konkord u Parizu.

Basketaši Srbije uskoro igraju drugi meč u jednom danu, a protivnik je domaćin - selekcija Francuske.

• 19:01

Đoković u polufinalu Olimpijskih igara!

Drugi set:

7:6 - Kraj meča! Đoković dobija taj-brejk rezultatom 7:3 za plasman u polufinale olimpijskog turnira!

6:6 - Igraće se taj-brejk u drugom setu. Novak prvi put na turniru igra 13. gem, a poslednjih šest protiv grčkog tenisera rešio je u svoju korist.

5:6 - I dalje se igra u drugom setu. Novak će u narednom servis gemu pokušati da izbori taj-brejk.

4:5 - Vraća se Novak! Spasao je tri meč lopte (40:0) i oduzeo servis protivniku za potpuni povratak u drugi set!

2:5 - Uspeo je Novak da spase tri brejk lopte, ali Cicipas lako osvaja svoj servis gem, pa će srpski teniser u narednom gemu servirati za ostanak u drugom setu.

1:4 - Pokušava Novak da ostane u drugom setu, iako je Grk imao dva brejka prednosti. Očigledno se otežano kreće Srbin po terenu, ali vraća jedan brejk - bez izgubljenog poena.

0:3 - Novak ne koristi brejk priliku, ali više od rezultata brine povreda srpskog tenisera. Izgleda da je u pitanju baš koleno koje je operisao pre dva meseca, pa je na terenu sada turnirski doktor.

0:2 - Sada grčki teniser prvi dolazi do brejka, za početnu prednost u drugom delu igre.

Prvi set:

6:3 - Novak osvaja prvi set prelepim pasing šotom! Srpskom asu jedan brejk bio je dovoljan da se nađe na pola puta do novog olimpijskog polufinala.

4:2 - Čuva Novak brejk prednosti...

3:1 - Đoković prvi dolazi do brejka! Grk je agresivniji teniser na startu meča, ali Novak igra sigurno, manje greši i prvi dolazi do prednosti.

1:1 - Nema brejka na startu meča, iako je Novak dva puta dolazio do izjednačenja na servis protivnika.

Servisom Novaka Đokovića počeo je meč.

Pobednik duela će u polufinalu igrati protiv Lorenca Muzetija koji je u dva seta bio bolji od Aleksandera Zvereva.

Srpski i grčki teniser odigrali su 13 međusobnih duela, a Novak je slavio u 11 okršaja.

Novak Đoković i Stefanos Cicipas izašli su na teren stadiona "Filip Šatrije" na četvrtfinalni duel na Olimpijskim igrama.

• 12:05

Vaterpolo: Poraz Srbije od Španije

Kraj meča: Srbija - Španija 11:15.

"Furija" ide u narednu fazu, dok je Srbija dodatno zakomplikovala i otežala svoje šanse na turniru.

11:15 - Srbija pred porazom, Španci grabe ka trijumfu.

9:12 - Ponovo Španci u nekoliko navrata ne dozvoljavaju izjednačenje, a potom postižu nova dva gola i sada imaju tri razlike.

Kraj treće četvrtine: Srbija - Španija 9:10. Na "krilima" raspoloženog Mandića, Srbija drži priključak za Španijom. Malo je nedostajalo da "delfini" stignu i do izjednačenja, ali nisu realizovali svoj poslednji napad u trećoj četvrtini.

9:10 - Ne predaje se Srbija, Mandić pogađa i smanjuje deficit na samo jedan gol.

7:10 - "Delfini" ponovo u osetnom zaostatku. Španija stiče tri gola prednosti sredinom treće deonice.

6:8 - Španci na početku treće četvrtine postižu pogodak i ponovo imaju dva gola prednosti.

Poluvreme: Srbija - Španija 6:7.

Izabranici selektora Stevanovića pronašli su ritam i prepoznatljiviju igru. Srbija parira Španiji i u naredne dve četvrtine treba očekivati veliku borbu.

6:7 - Velika borba, Srbija nadoknadila zaostatak. Vodili su Španci 6:3, ali su "delfini" zaigrali bolje i uhvatili priključak.

Kraj prve četvrtine - 3:4

Španci imaju gol prednosti nakon prve četvrtine.

3:3 - Španija je vodila, ali srpski vaterpolisti su imali odgovor, pa su izjednačili na 3:3.

Počeo je meč trećeg kola, u kojem Srbija igra protiv Španije.

• 11:48

Barna bez polufinala

Vreme od 22,19 sekunde na kraju je bilo dovoljno tek za 30. mesto u kvalifikacijama.

Andrej Barna nije uspeo da se plasira u polufinale discipline 50 metara slobodnim stilom.

• 11:38

Barna plivao 22,19

Srpski plivač je bio peti u svojoj kvalifikacionoj trci.

Barna je ostvario vreme 22,19 sekundi.

Trenutno ima osmo vreme, ali su preostale još tri trke.

U polufinale prolazi 16 najbržih plivača.

• 11:08

Kraj za Kukolja

Aleksandar Kukolj eliminisan je u kategoriji do 100 kilograma.

Srpski džudista poražen od Mađara Sombora Vega.

Kukolj je na startu borbe dobio kaznu zbog pasivnosti, ali je istom merom kažnjen i Veg.

Naš borac poražen je od debitanta, vazarijem Mađara na 30 sekundi pre kraja borbe.

• 11:07

Srpski veslači Nikolaj Pimenov i Martin Mačković osvojili prvo mesto u B finalu na OI

Reprezentativci Srbije u veslanju Nikolaj Pimenov i Martin Mačković osvojili su prvo mesto u B finalu na Olimpijskim igrama u Parizu u disciplini dubl skul.

Mačković i Pimenov su do pobede u B finalu stigli rezultatom 6:13,85 minuta. Oni su osvojili sedmo mesto u generalnom plasmanu na OI u Parizu.

Drugo mesto u B finalu osvojila je posada Francuske (6:15.28), dok je treća bila Nemačka (6:17.07).

• 10:01

Basket: Srbija pobedila Holandiju, Stojačić pogodio za pobedu

21:19 - Stojačić pogađa dvojku u poslednjoj sekundi za pobedu Srbije!!!

16:14 - Na trenutak je Holandija izjednačila, ali je Branković vratio dvojku i Srbiji dva poena prednosti.

12:8 - Dvojkom Majstorovića, Srbija stiče najubedljiviju prednost u dosadašnjem toku meča.

8:7 - Razmenili su dvojke obe selekcije, nakon čega Srbija stiže i do poena iz reketa, čime je preokrenula i došla do vođstva.

3:4 - Holandija vodi na početku meča. Tvrdo se igra od prvog poseda.

Počeo je meč u basketu 3x3, Srbija u trećem kolu igra protiv Holandije.

• 09:26

Lazar Kovačević bez medalje

Srpski strelac je učešće u disciplini malokalibarska puška trostav, zauzeo osmo mesto u finalu.

Završeno je pucanje iz ležećeg stava, Kovačević je ponovo pao na poslednje, osmo mesto.

Napredovao je Lazar za jednu poziciju posle dve serije u ležećem stavu i ponovo je na sedmom mestu.

Posle 15 hitaca, Lazar Kovačević nalazi se na poslednjoj poziciji u finalu. Na redu je ležeći stav.

Posle prve serije od pet hitaca, Lazar je bio na poslednjem mestu. Druga serija donela je napredak za jednu poziciju, pa je Kovačević sada na sedmom mestu.

Srpski strelac započeo je učešće u finalu u gađanju malokalibarskom puškom trostav.

Kovačević je imao peti rezultat u kvalifikacijama (592), iako je bio lider do poslednjih pet hitaca.