Veliki Ajaks ipak prejak za Vojvodinu - "kopljanici" slavili i u revanšu

Fudbaleri Vojvodine poraženi su i u drugom meču kvalifikacija za Ligu Evrope - Ajaks je u Bačkoj Topoli slavio 3:1
Veliki Ajaks ipak prejak za Vojvodinu - "kopljanici" slavili i u revanšu© AP Photo/Darko Vojinovic

Kao pre sedam dana u Amsterdamu, Vojvodina je odigrala još jedan dobar meč protiv favorizovanog protivnika, ali je još jednom poražena - 1:3.

Ekipa Božidara Bandovića imala je aktivan rezultat sve do samog finiša, kada su "kopljanici" sa dva pogotka srušili snove domaćih da mogu do naredne runde kvalifikacija.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a Ajaks je poveo u 53. minutu - Šutalo je odbitak sproveo u mrežu golmana Carevića.

Voša je do izjednačenja došla samo šest minuta kasnije i to preko rezerviste Lazara Nikola, koji je minut ranije ušao u igru.

Novosadskim crveno-belima nedostajao je još jedan pogodak kako bi nadoknadili minus iz prvog meča, ali gosti su ipak bili koncentrisaniji u finišu.

Prvo je Hato u 85. minutu doneo prednost gostima, da bi konačan rezultat postavio rezervista Traore u zaustavnom vremenu.

Uprkos porazima, Vojvodina nastavlja svoju evropsku avanturu, pošto će takmičenje nastaviti u kvalifikacijama za Ligu konferencije protiv Maribora.