Košarkaši i vaterpolisti u četvrtfinalu, častan oproštaj odbojkaša od Pariza

Osmog dana Olimpijskih igara Srbija džudo tim Srbije ostvario jednu pobedu, ali i dva poraza, čime je ostao bez borbe za bronzu. Košarkašice su izgubile od Španije 70:62, dok su vaterpolisti obezbedili plasman u četvrtfinale. Isti uspeh ostvarili su i košarkaši, koji su savladali Južni Sudan 96:85. Program su zatvorili odbojkaši velikim preokretom protiv Kanade

Košarkaši Srbije savladali su Južni Sudan i tako izborili plasman u četvrtfinale, dok su košarkašice izgubile od Španije prvi meč na turniru.

Vaterpolisti su zablistali kada je bilo najpotrebnije i deklasirali domaćina Francusku rezultatom 15:8, čime su obezbedili plasman u četvrtfinale.

Džudisti su takmičenje miks timova počeli pobedom protiv Holandije, ali ih je u četvrtfinalu savladao tim Japana.

U repersažu, Srbija je poražena od Brazila i tako ostala bez šanse da se bori za bronzanu medalju.

Jovana Arsić bila je najbrža u C finalu, a Ognjen Ilić je drumsku biciklističku trku završio na 64. poziciji.

Program je pobedom završila muška odbojkaška reprezentacija, koja se na častan način oprostila od Olimpijskih igara.

Izabranici Igora Kolakovića su i pre okršaja sa Kanadom izgubili šanse za plasman u četvrtfinale, ali su dali sve od sebe da uzdignuta čela napuste Pariz.

Jesu ubedljivo izgubili prva dva seta, ali su se podigli, odigrali mnogo hrabrije i trijumfovali posle velikog preokreta rezultatom 16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 18:16.

3. avg 2024 • 20:49

Košarka: "Orlovi" savladali Južni Sudan i izborili četvrtfinale

Kraj meča: Srbija - Južni Sudan 96:85. "Orlovi" kao drugopalsirani tim iz Grupe C, idu u četvrtfinale Olimpijskih igara!

36' - Srbija grabi ka pobedi, "orlovi" vode 87:74. Serija dobrih poteza košarkaša Srbije na obe strane, odmah daju rezultat.

34' - Bogdanoviiiiić! Nova trojka kapitena, "orlovi" vode 78:71.

31' - Sudanci u naletu, Gebrijel zakucava za "minus" jedan. Srbija vodi 72:71.

Kraj treće četvrtine: Srbija - Južni Sudan 72:67

Džouns je pogodio u poslednjoj sekundi i smanjio prednost Srbije. Nastavilo se sa oscilacijama u igri, ali najbitnije je da "orlovi" u poslednju četvrtinu.

29' - Jović zakucava, Srbija vodi 72:63.

23' - Bogdanović i Micić pogađaju, Srbija vodi 57:49.

21' - Nastavljen je meč, počela je treća četvrtina.

Poluvreme: Srbija - Južni Sudan 47:44.

Bogdanović i Petrušev predvode strelce "orlova" sa 12 i osam poena, kod protivnika se ističu Kuol sa devet i Džouns sa osam poena.

18' - Nerešeno je (39:39). Srbija ponovo ima određene napadačke muke, pošto je već nekoliko poseda bez datog koša.

15' - Južni Sudan ponovo vezuje tri trojke. Afrički tim smanjuje prednost Srbije na 36:33.

13' - Srbija vodi 34:25, "orlovi" su pronašli način da zaustave rivala na jednoj strani, a potom da dođu do poena nakon dobrog protoka lopte na drugoj.

Kraj prve četvrtine: Srbija - Južni Sudan 23:22

Imala je Srbija period odlične igre, ali i period u kojima se delimično mučila u napadu. Poeni Micića u poslednjim momentima prve četvrtine, vratili su "orlovima" rezultatsku prednost.

7' - Preokret Južnog Sudana, koji vodi 16:15. Pogodili su tri vezane trojke Sudanci.

4' - Bolji start "orlova", Srbija vodi 12:6. Petrušev i Bogdanović raspoloženi od samog starta.

1' - Počeo je meč

Srbija susret započinje sa petorkom: Avramović, Marinković, Bogdanović, Petrušev i Jokić.

Na suprotnoj strani su: Džouns, Kuol, Omot, Šajok i Gebrijel.

Košarkaši Srbije gotovo izvesno su izborili plasman u četvrtfinale.

"Orlovi" će u slučaju pobede proći kao drugoplasirani tim Grupe C, dok u slučaju poraza u četvrtfinale idu kao najbolji trećeplasirani tim.

Naredni na programu su košarkaši Srbije, koji igraju u Lilu protiv Južnog Sudana.

Odbojka: Srbija se protiv Kanade časno oprostila od Pariza

Kraj! Srbija je pobedila posle veolikog preokreta rezultatom 3:2!

Fantastična utakmica je završena pobedom "plave čete" i to posle preokreta, rezultatom 16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 18:16.

Kanađani ipak bliži trijumfu. Greškama Srbije dolaze do prednosti i imaju tri poena viška.

Četvrti set 25:19

Srbija se potpuno vratila! Fantastičan set naših momaka kojima se još ne ide iz Pariza. Igraće se peti set.

Napadi ponovo idu preko Atanasijevića, a priključio se i Nedeljković. "Plava četa" ima pet poena viška u drugom setu.

Posle osvajanja trećeg, Srbija je sada u naletu. Odmah se naš tim odlepio i vodi 8:4 u četvrtom setu.

Treći set 26:24

Drama ovoga puta pripada Srbiji. Naši momci su izdržali nalete rivala i dobili treći deo igre, smanjivši na 1:2 u setovima (26:24).

Sredinom seta Atanasijević je "zaseo" na servis, vezao dva asa i prvi put Srbija vodi, rezultat je 11:9.

Veći otpor "plave čete" početkom trećeg dela igre. Servis dobro funkcioniše, a Ivović napadima drži ekipu u egalu – 8:8.

Drugi set 22:25

Nažalost, novi pad u finišu seta koštao je Srbiju i tog dela igre, koji Kanada rešava u svoju korist rezultatom 22:25.

Konačno su proradili srpski reprezentativci, pa se Atanasijeviću pridružio i Marko Ivović, te je naš tim izjednačio na 16:16.

Srbija nikako ne uspeva da priđe rivalu. Timoti Mar dominira, ima već 10 poena i vodi Kanadu ka drugom setu.

Igrači u crvenim dresovima bolje otvaraju i drugi deo, zahvaljujući greškama Atanasijevića. Prva tri poena idu Kanadi.

Prvi set 16:25

Izabranici Igora Kolakovića nisu pružili nikakav otpor Kanađanima, koji dobijaju prvi deo igre rezultatom 16:25.

Aleksandar Atanasijević je jedini "raspoloženi" u "plavoj četi". Zabeležio je tri poena, a ostali samo po jedan. Veoma loš set Srbije.

Velika serija Kanađana sredinom prvog seta. Timoti i Lukas su prednjačili u napadima i Srbija gubi 16:10.

Duel je počeo poenima Kanade, a onda i izjednačenom igrom. Nijedna ekipa u počektku nije uspela da se odvoji – 6:6.

Startna postava Srbije: Krsmanović, Ivović, Kujundžić, Atanasijević, Podraščanin i Todorović.

Počela utakmica Srbije i Kanade

Duel Srbije i Kanade neće imati značaj u borbi za plasman u četvrtfinale. Tome je doprineo jedan osvojen set Japanaca protiv SAD.

Japan je izbegavanjem "metle" nakupio šest setova, što bi po Srbiju bilo nedostižno, čak i da pobedi uz maksimalna tri boda.

Brazil je najbolji trećeplasirani sastav sa četiri boda i set-količnikom 6:6, dok je Japan izgubio set više.

Vaterpolo: Srbija pobedila Francusku za četvrtfinale!

Kraj! Srbija je pobedila Francusku 15:8 i plasirala se u četvrtfinale!

29' Srbija se brzo vraća na +7
Upisuje se i Miloš Ćuk, jedan od najiskusnijih u našoj ekipi. Srbija vodi 14:7.

28' Francuzi ublažili debakl
Sedmi gol za domaćina takmičenja postigao je Marion Vernu.

25' Dedović kruniše sjajnu partiju
Na najbolji mogući način Srbija otvara poslednji period, sada je precizan Nikola Dedović za 13:6.

Kraj treće četvrtine: Srbija – Francuska 12:6

22' Sada se i Ubović upisuje u strelce
Sjajno je srpski centar iskoristio grešku Francuza i lepim lobom došao do prvog pogotka.

20' Još dva gola "delfina", sada je pet golova razlike
Istom merom Srbija je odgovorila protivniku, ali je nastavila da pritiska. Još dva brza gola i prvi put je pet poena razlike – 11:6.

19' Nikola Jakšić kapitenski!
Kada je trebalo da se zaustavi serija rivala, na scenu je stupio kapiten. Nikola Jakšić je odapeo i pogodio za 9:6.

18' Brza dva gola Francuske
Serija Francuske na otvaranju treće deonice. Sada je Krusija iskoristio peterac i smanjio na "minus dva".

17' Šrauba Bodege za 8:5
Odličan potez francuskog reprezentativca koji šraubom pogađa gol Filipovića i smanjuje rezultat.

Kraj druge četvrtine: Srbija – Francuska 8:4

14' Mandić neutralisao gol Francuza
Smanjili su "trikolori" lepim golom posle faula, ali na drugoj strani Mandić ekspresno odgovara za 7:3.

13' Prvi gol Petra Jakšića
Nastavlja Radoslav Filipović da briljira na golu, ima već šest odbrana, a u napadu sve ide mnogo bolje. Debitantski gol postiže Petar Jakšić i Srbija vodi 6:2.

11' Srbija prvi put ima tri gola viška
Još jednom je Dedović iznudio peterac, a sada je precizan bio Strahinja Rašović. Njegov drugi pogodak za 5:2.

Kraj prve četvrtine: Srbija – Francuska 4:2

7' I Vico se upisuje u listu strelaca
Srbija ponovo ima +2, sada zahvaljujući Nemanji Vicu. Dobra reakcija ispred gola rivala i rezultat je 3:1.

6' Francuzi smanjili zaostatak
Prvi pogodak u mreži "delfina", Bue je iskoristio brojčanu prednost u bazenu za 2:1.

4' Sava Ranđelović duplirao vođstvo
Posle nekoliko odličnih reakcija u odbrani, Sava Ranđelović je odlično odradio posao u napadu. Iskorišćen igrač više za 2:0.

2' Srbija vodi 1:0
Posle odlične akcije i uplivavanja Nikole Dedovića, Srbija je dobila peterac. Siguran izvođač bio je Dušan Mandić za prvo vođstvo naše ekipe.

1' Počela utakmica, prvi napad imaju "delfini".

Vaterpolisti moraju da pobede Francusku

"Delfini" za nekoliko minuta počinju utakmicu protiv domaćina i imaju imperativ pobede, nakon dva neuspeha u prva tri kola.

Srbija je pobedila Japan na otvaranju Olimpijskih igara, ali su onda usledili porazi od Australije i Španije.

Ekipa Uroša Stevanovića mora da pobedi jer u suprotnom ostaje bez mesta koje vode u četvrtfinale, a u poslednjem kolu igraće protiv favorizovane Mađarske.

Ilić 64. u drumskoj trci u Parizu

Srpski biciklista Ognjen Ilić je na 64. poziciji završio trku u Parizu.

Zlatna medalja ide u ruke Remku Evenepulu koji je pre svih prošao kroz cilj na biciklističkoj trci.

Remko Evenepul je postao prvi biciklista u istoriji koji je osvojio zlato na hronometru i na drumskoj trci na Olimpijskim igrama.

Košarkašice izgubile od Španije, sa drugog mesta idu u četvrtfinale

Kraj meča, Srbija je izgubila od Španije 62:70

40' Španija ima samo šest poena prednosti - 62:68
Furiozna igra Srbije u poslednjih pet minuta utakmice - na 46 sekundi do kraja Španija ima samo šest poena prednosti.

38' - Srbija smanjuje na 55:66
Znatno angažovanija igra srpskog tima u poslednjih nekoliko minuta i prednost Špankinja je prepolovljena. Do kraja meča ostalo je 160 sekundi.

35' - Španija ne popušta - 41:63
I dalje gotovo ništa ne polazi za rukom srpskim košarkašicama, pa Špankinje dodatno povećavaju prednost.

Posle tri četvrtine Španija vodi 38:55
Isti problemi muče srpski tim tokom cele utakmice, Španija iz minuta u minut povećava prednost. Imale su rivalke i više od 20 poena prednosti, deluje da je pobednik meča već odlučen.

24' - Serija Špankinja za ubedljivo vođstvo - 28:46
Španija drugo poluvreme počinje serijom 9:0 i Marina Maljković mora da reaguje tajm-autom. Srpske košarkašice deluju pogubljeno na terenu, što iskusna španska ekipa ume da iskoristi.

Španija vodi na poluvremenu 28:37
Uspela je Srbija da smanju prednost rivalki na samo tri poena, ali usledila je nova serija Španije za najubedljiviju prednost na meču.

Zbunjena igra srpskih košarkašica, mnogo lako primljenih poena, odsutnost Ivon Anderson, kao i loš šut za tri poena glavni su razlozi negativnog rezultata na sredini meča.

Konde najefikasnija na meču sa 10 poena, Kasas je postigla 6. Na drugoj strani Anđela Dugalić je ubacila 7, Jovana Nogić 5 (prvih 5 poena Srbije).

15' - Beže Špankinje na 17:25
Loša igra u napadu srpskog tima i nekoliko promašenih zicera od početka meča doneli su Španiju najubedljiviju prednost na meču.

Posle prve deonice Španija vodi 13:16
Izuzetno tvrdo se igra na početku meča, odbrane oba tima odlično rade svoj posao. Špankinje su se nešto bolje snašle u napadu i imaju tri poena prednosti posle prve četvrtine.

5' - Španija vodi 3:7
Nervozan početak srpskog tima, jedinu trojku pogodila je Nogić. Špankinje igraju čvrsto u odbrani i tako dolaze do početne prednosti na meču.

Počeo je meč.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije igra meč trećeg kola protiv Španije. Obe ekipe su obezbedile plasman u četvrtfinale, pobednik meča će tamo sa prvog mesta u grupi.

Džudo: Srbija ostala bez borbe za bronzu

Srbija - Brazil 1:4
Nije uspela Milica Nikolić da donese drugi bod Srbiji, Rafaela Silva slavila je iponom, u kategoriji do 57 kilograma.

Srbija - Brazil 1:3
Aleksandar Kukolj poražen je od Rafaela Silve posle tri šido kazne u produžetku, u kategoriji preko 90 kilograma.

Srbija - Brazil 1:2
Ekspresna pobeda Milice Žabić, koja je oborila Brazilku Beatriz Souzu i držala je 10 sekundi na tatamiju, u kategoriji preko 70 kilograma.

Srbija - Brazil 0:2
Nemanja Majdov izgubio je meč posle tri šudo kazne, Brazilac Rafael Masedo doneo je i drugi bod svom timu, u kategoriji do 90 kilograma.

Srbija - Brazil 0:1
Prvi poen Brazilu donosi Ketlin Kvadros protiv Marice Perišić i to iponom, u borbi do 70 kilograma.

Džudo miks tim Srbije u repersažu se bori protiv selekcije Brazila.

Džudo tim Srbije izgubio od Japana, predstoji takmičenje u repersažu

Srbija - Japan 1:4
Pobeda Japana! Četvrti bod protivniku doneo je Aron Vulf protiv Aleksandra Kukolja, posle dva vazarija, u kategoriji preko 90 kilograma.

Srbija - Japan 1:3
Milica Žabić donosi prvu pobedu Srbiji, pošto je posle dva vazarija savladala Riku Takajamu, u kategoriji preko 70 kilograma.

Srbija - Japan 0:3
Nemanja Majdov nije uspeo da osvoji prvi poen za Srbiju, Takanori Nagase dobija meč posle produžetka i tri šido kazne za srpskog džudistu, u kategoriji do 90 kilograma.

Srbija - Japan 0:2
Saki Nizoe iponom je savladala Maricu Perišić, u kategoriji do 70 kilograma.

Srbija - Japan 0:1
Japanci dolaze do prvog poena, pošto je Hifumi Abe iponom savladao Strahinju Bunčića, u kategoriji do 73 kilograma.

Počelo je četvrtfinale između Srbije i Japana.

Džudo miks tim Srbije za plasman u polufinale Igara bori se protiv Japana, koji je sa 4:3 bio bolji od Španije.

Jovana Arsić najbrža u C finalu

Jovana Arsić osvojila je ukupno 13. mesto na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je bila najbrža u C finalu.

Evropska šampionka iz Segedina ove godine 2.000 metara izveslala je za 7:26,09 minuta.

Džudo miks tim bolji od Holandije za plasman u četvrtfinale OI

Srbija - Holandija 4:2
Srbija ide u četvrtfinale! Kukolj je pobedio Korela, pošto je Holanđanin u produžetku dobio i treću šido kaznu, u kategoriji preko 90 kilograma.

Srbija - Holandija 3:2
Milica Žabić donosi prvo vođstvo Srbiji, pošto je iponom savladala Marit Kamps, u kategoriji preko 70 kilograma.

Srbija - Holandija 2:2
Uspeo je Nemnja Majdov da donese novo izjednačenje Srbiji. U izuzetno dugom meču, u kojem je odlučivao zlatni poen, Majdov je do pobede došao zahvaljujući trećoj šido opomeni za Holanđanina Noela van Te Enda, u kategoriji do 90 kilograma.

Srbija - Holandija 1:2
Protivnik ponovo vodi zahvaljujući pobedi iponom Džoena von Lishout protiv Marice Perišić. Marica se prilikom poluge protivnice povredila i sa bolnom grimasom napustila tatami.

Srbija - Holandija 1:1
Izjednačenje srpskom timu donosi Strahinja Bunčić, koji je iponom savladao Tornike Cjakadoeu, u kategoriji do 73 kilograma.

Srbija - Holandija 0:1
Prvi poen Holandiji donela je Džuli Burskens, koja je iponom savladala Milicu Nikolić, u kategoriji do 57 kilograma.

Već u 8.00 časova počela su takmičenja džudista u miksu, a Srbiju predstavljaju Strahinja Bunčić, Nemanja Majdov, Aleksandar Kukolj, Milica Nikolić, Marica Perišić i Milica Žabić.