"Orlovi" su u četvrtfinalu - Srbija bolja od Južnog Sudana, Bogdan oborio rekord

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Južnog Sudana sa 96:85 u trećem kolu grupne faze Olimpijskih igara. "Orlovi" su se plasirali u četvrtfinale, gde će igrati sa selekcijom Australije

Nakon uvodnog poraza od SAD, košarkaši Srbije upisali su dve pobede.

Prvo su "orlovi" savladali Portoriko, a potom bili bolji od Južnog Sudana.

Izabranici Svetislava Pešića su pobedom nad afričkom selekcijom obezbedili drugo mesto na tabeli Grupe C i plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara.

Južni Sudan je od uvodnih minuta pokazao da poseduje kvalitet i raznovrsnost.

"Orlovi" su dobro ušli u meč i vodili 12:6, ali su usledile trojke protivnika koji je ekspresno poveo 16:15.

Ipak, onog trenutka kada je Srbija pronašla način da zaigra bolju odbranu i zaustavi tečne napade rivala, to se odrazilo i na rezutlat.

Poenima Micića u poslednjim sekundama prve deonice, Srbija je vratila prednost (23:22), a početkom druge četvrtine je stigla do najvećih devet poena razlike (34:25).

Kada god bi "orlovi" pretili da steknu osetniju i dvocifrenu razliku, Južni Sudan je pogađao trojke u veoma visokim procentima.

Tako su vezali tri šuta sa distacne u finišu druge četvrtinu, a na to i uspeli da nateraju Srbiju na nekoliko poseda bez datog poena.

Došlo se do nerešenog rezultata – 39:39, koliko je iznosilo u poslednjim minutima druge deonice.

Bogdanović je pogodio na jednoj, a Džouns na drugoj strani, pa se na poluvreme otišlo sa prednošću Srbije od 47:44.

Trend oscilacija u igri, Srbija je nastavila i u trećoj četvrtini.

Bogdanović i Micić su poentirali iz raznih pozicija i doneli "orlovima" prednost 57:49, ali su usledile trojke Šajoka i poeni Gebrijela koji su ponovo doneli Sudancima priključak i egal.

Novi nalet Pešićevih momaka došao je u vidu Bogdanovićevih trojki, koje su donele prednost 65:58.

Džouns je na sve načine vukao svoju reprezentaciju, pa je polaganjem u poslednjoj sekundi treće četvrtine, smanji prednost Srbije na 72:67.

Čitav meč se igralo u naletima, pa smo tako videli period kada je Gebrijel vodio Sudan do jednog poena zaostatka, pa onda Bogdanove trojke za osam poena prednosti Srbije.

Kada je bilo najpotrebnije. "orlovi" su bili na vrhuncu zadatka. Fokus u odbrani je bio na visokom nivou, a to je automatski donelo lakše poene na drugoj strani.

Na sredini poslednje četvrtine, Srbija je napokon uspela da dođe do dvocifrenog vođstva, kada je povela 87:74.

Pokušavao je protivnik da se po ko zna koji put vrati u meč, ali do toga nije došlo.

Srbija je prošla u četvrtfinale, gde će se sastati sa selekcijom Australije.

Bogdan Bogdanović je meč završio sa 30 poena, čime je prestigao Miloša Teodosića i postao najbolji strelac u istoriji košarkaške reprezentacije Srbije.

U pobedi nad Južnim Sudanom, pratili su ga Jokić sa 22 i Micić sa 15 poena.

Kod protivnika, koji je završio takmičenje, istakli su se Džouns i Šajok sa po 17 poena.