Novi trijumf Partizana, crno-beli lako protiv Železničara

Fudbaleri Partizana pobedili su kao domaćini Železničar rezultatom 2:0 u meču trećeg kola Superlige Srbije.
Novi trijumf Partizana, crno-beli lako protiv Železničara© FK Partizan / Miroslav Todorović

Partizan je bez većih problema savladao goste iz Pančeva i tako ostao jedini klub sa maksimalnim učinkom posle tri odigrana kola.

Domaćin je poveo u 13. minutu. Posle kornera, na drugoj stativi najbolje se snašao kapiten Svetozar Marković i poslao loptu u mrežu udarcem glavom.

Prednost je trećim golom u sezoni duplirao Đorđe Jovanović, takođe udarcem glavom, posle centaršuta Nikole Antića.

Železničar je meč okončao sa desetoricom jer je u 85. minutu direktan crveni karton dobio Lazar Romanić zbog neopreznog i opasnog starta nad Nemanjom Nikolićem.

U prvom minutu sudijske nadoknade, posle intervencije iz VAR sobe, dosuđen je penal za Železničar zbog prekršaja Kervina Arijage. Rezervista Železničara Dario Grgić je izveo penal, ali je Aleksandar Jovanović odbranio.

Partizan je prvi na tabeli sa devet bodova, u narednom kolu gostuje IMT-u, ali će pre toga u četvrtak od 20 časova dočekati Lugano u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Železničar sledećeg vikenda gostuje ubskom Jedinstvu.