Srbija nemoćna protiv Mađarske, "delfini" će sa četvrtog mesta u četvrtfinale

"Delfini" ipak trenutno nisu dorasli jednoj od najboljih selekcija na svetu i doživeli su treći poraz u Parizu
Srbija nemoćna protiv Mađarske, "delfini" će sa četvrtog mesta u četvrtfinale© Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Vaterpolisti Srbije poraženi su od Mađarske rezultatom 17:13 u poslednjem kolu grupne faze olimpijskog turnira, pa će u četvrtfinale sa četvrte pozicije.

Ekipa koju vodi selektor Uroš Stevanović već je obezbedila plasman među osam najboljih, te će, nakon neuspeha protiv Mađara, to učiniti sa poslednjeg mesta.

Rival našem timu u četvrtfinalu najverovatnije će biti selekcija Italije, koja je prvoplasirana u drugoj grupi.

Nije delovalo da će "delfini" zabeležiti ubedljiv poraz, pošto je Miloš Ćuk otvorio meč sa dva brza gola. Imala je Srbija dva gola viška na kraju prve četvrtine (2:4), ali je onda usledio veliki pad.

Mađari su napravili seriju 4:0 i došli do preokreta, a kada se naš tim rezultatski vratio, dogodio se verovatno i odlučujući trenutak u meču.

Na semaforu je ostalo pet sekundi, a lopta je bila u rukama našeg golmana Vladimira Mišovića.

On ju je poslao daleko napred, ali pravo ispred Deneša Varge koji je odmah šutirao sa polovine terena i postigao gol. I to uz zvuk sirene na kraju prvog poluvremena – 9:7.

Posle toga se igra Srbije raspala i Mađari su u nastavku pogađali kako su hteli.

U drugom periodu su dali sedam golova, u trećem šest, a u tom delu igre primili samo dva.

Pogoci su se ređali kao na traci, pred poslednjih osam minuta na semaforu je pisalo 15:9 i povratka nije bilo.

Golove za Srbiju postigli su: Dušan Mandić pet, Miloš Ćuk tri, Nemanja Vico dva, Nikola Jakšić, Nikola Dedović, Strahinja Rašović po jedan. Prevagu na tasu Mađarske, doneli su Đorđo Zalanki i Đorđo Fekete sa po četiri, odnosno Marton Vamoš i Deneš Varga sa po dva gola.

"Delfini" će tokom dana saznati rivala u četvrtfinalu, a narednu utakmicu igraće u sredu.

• 5. avg 2024 • 12:56

12:56

Srbija poražena od Mađarske rezultatom 17:13

32' Kraj utakmice! Poraz Srbije o Mađarske
    Nisu uspeli do kraja susreta srpski vaterpolisti da se približe Mađarima. Samo su ublažili ubedljiv poraz i na kraju je rezultat glasio 13:17.

30' Treći gol Ćuka
    "Petica" Srbije sigurna sa pet metara (13:17).

28' Dedović i Mandić ublažili debakl
    Dva brza gola Srbije, da se smanji ubedljivo vođstvo. Nakon još jednog pogotka "Dušana silnog", rezultat je 12:16.

27' Ekspresni odgovor Mađarske
    Kažnjavaju mađarski igrači svaku grešku u našoj igri. Opet igrač više i opet Zalanki za 10:16.

26' Jakšić golom otvara poslednji period
    Kapiten Srbije je iskoristio isključenje Feketea i sa poludistance smanjio ubedljivo vođstvo rivala – 10:15.

• 12:36

Kraj treće četvrtine: Srbija – Mađarska 9:15

24' Gol po gol, Mađarska čuva šest pogodaka prednosti
    Uspeli smo da prekinemo novi nalet, ali je Fekete svojim četvrtim pogotkom vratio šest golova razlike.

23' Još jedna kontra Mađarske za ubedljivo vođstvo
    Nikako naši momci ne uspevaju da pogode gol, a na drugoj strani Mađari kao da biraju način na koji će zatresti mrežu. Još jedna kontra, sada je Vigvari egzekutor i rezultat je 8:14.

21' Konačno pogodak "delfina"
    Ponovo je Dušan Mandić taj koji je prekinuo seriju rivala. Dobio je asistenciju od Rašovića četvrtim golom smanjio na 8:12.

19' Sve sada ide na ruku protivničkim igračima
    Marton Vamoš je sada pogodio "iz faula", poslao je loptu uz levu stativu i Mađarska vodi 7:12.

18' Kola su krenula nizbrdo
    U velikom padu je naš tim. Početak treće deonice je loš, a posle isključenja Rašovića, Janšik je iskoristio čak dva igrača više za +4.

17' Novi gol Mađara
    Treći put Fekete matira našeg čuvara mreže, sada sa distance za 7:10.

• 12:19

Kraj druge četvrtine: Srbija – Mađarska 7:9

16' Mandić pogodio, Zalanki uzvratio, a onda i gol sa pola terena
    Uhvatili su izabranici Uroša Stevanovića priključak, Mandić se još jednom upisao, ali je Zalanki na drugoj strani doneo Mađarima prednost. I onda, u poslednjim trenucima, Srbija se zbunila, golman je isplivao, a rival to iskoristio i sa pola terena došao do 7:9 na poluvremenu.

15' Deneš Varga vraća prednost Mađarskoj
    Kratko je trajao egal, Deneš Varga je sa distance pronašao put do mreže – 7:6.

14' Mandić iz peterca prekinuo nalet rivala, a Rašović izjednačio
    Vico je iznudio faul, a Mandić sigurno izveo peterac. U sledećem napadu se naš tim odbranio, a u kontri je Strahinja Rašović bio precizan i izjednačio na 6:6.

13' Velika serija Mađara
    Ogroman pad u igri "delfina" koji dopuštaju i četvrti uzastopni gol. Kristijan Marhec je isplivao kontranapad i zakucao loptu u mrežu za 4:6.

12' Preokret Mađarske
    Mnogo bolji su Mađari u ovom trenutku, Adam Nađ pogađa sa velike distance i donosi preokret svojoj ekipi – 4:5.

10' Pad Srbije, odmah izjednačenje rivala
    Početkom druge deonice dogodio se mali pad srpske reprezentacije, pre svega u odbrani. To su Mađari iskoristili i preko Zalankija izjednačili na 4:4.

9' Ekspresno Mađari smanjuju
    Ponovo je Fekete bio strelac za rivala, Mađarska smanjuje na 4:3.

• 12:00

Kraj prve četvrtine: Srbija – Mađarska 4:2

8' Mandić i Vico za veliko vođstvo
    Probudio se na vreme i Dušan Mandić i ponovo sjajno pogodio, a onda je i Nemanja Vico imao izuzetnu rolu – iznudio je prvo kontrafaul, pa igrača više, a onda i realizovao tu prednost za 4:2.

7' Mađarska izjednačila na 2:2
    Odmah su Mađari iskoristili igrača više, Marton Vamoš je precizan za 2:2.

6' Sjajni Miloš Ćuk
    Jedan od najiskusnijih u našem timu podiže ekipu kada je bilo najpotrebnije. Drugi gol postiže Ćuk za vođstvo Srbije od 2:1.

5' Miloš Ćuk izjednačio na 1:1
    Srećom, brzo je stigao odgovor "delfina". Miloš Ćuk je fantastično pogodio gornji desni ugao i izjednačio na 1:1.

4' Mađarska povela protiv Srbije
    Nakon nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane, Mađari su iskoristili kontru i poveli 1:0 preko Feketea.

Počela utakmica Srbije i Mađarske, prvi napad imaju Mađari nakon bržeg plivanja na startu.

• 11:18

Program srpskih sportista u Parizu
  • 11:16

Dobro došli!

Dobro došli na lajv blog utakmice olimpijskog turnira između vaterpolista Srbije i Mađarske.

"Delfini" su već obezbedili plasman u četvrtfinale, pa će nakon ovog meča biti jasno sa koje pozicije idu među najboljih osam.

Ukoliko pobede Mađarsku završiće kao treći u grupi, a ako izgube zauzeće četvrtu poziciju.