Francuska i Španija u finalu Olimpijskih igara: Anrijev tim preživeo, Mateta je junak

Dve evropske selekcije upisale su trijumfe protiv afričkih timova, pa ih u petak očekuje meč za zlatnu medalju

Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u finale Olimpijskih igara, pošto je u polufinalu posle produžetaka pobedila selekciju Egipta rezultatom 3:1.

Egipat je poveo u 62. minutu pogotkom Mahmuda Sabera, a junak Francuza bio je Žan-Filip Mateta golovima u 83. i 99. minutu.

Konačan rezultat postavio je Majkl Olis u 108. minutu, koji je tako selekciju Tjerija Anrija doveo u finale koje će igrati pred svojom publikom. Inače, Egipat je od 92. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Omar Fajed dobio drugi žuti karton.

Ponedeljak je bio loš dan za afrički fudbal i u drugom polufinalu, pošto je i Maroko doživeo poraz u borbi za finale. Španija ih je savladala savladala 2:1 i to posle preokreta. Maroko je poveo golom Sofijana Rahimija u 37. minutu iz penala, da bi Fermin Lopez izjednačio u 66. minutu. Pobedonosni pogodak postigao je Huanlu Sančez u 85. minutu.

Tako će Francuska i Španija igrati za zlatnu medalju u petak 9. avgusta, dok će za bronzu dan ranije igrati Maroko i Egipat.