Neslavan kraj srpskih odbojkašica, Italija prejak zalogaj u četvrtfinalu

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije završila je učešće na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je u četvrtfinalu poražena od selekcije Italije sa 3-0 u setovima
Neslavan kraj srpskih odbojkašica, Italija prejak zalogaj u četvrtfinaluGetty © Clive Brunskill

Iako su u dosadašnjem delu turnira pokazale svoj kvalitet, odbojkašice Srbije zaustavljene su u četvrtfinalu.

Italija je bila prevelik zalogaj, što je potvrdio i rezultat od 3-0 u setovima za protivnice.

Nakon uvodnih par poena i minimalnog vođstva Italijanki, srpske odbojkašice su preuzele vođstvo.

Srbija je imala 12:8, potom i 14:9, 16:11 i 19:15. Delovalo je da će izabranice selektora Gvidetija uspeti da privedu privedu set kraju bez većih problema i osvoje ga, ali je usledio veliki preokret.

Italijanke su osvojile četiri vezana poena, izjednačile na 19:19 i uvele set u neizvesnu završnicu, u kojoj su se bolje snašle, te prvi set osvojile sa 26:24.

Izgubljena prednost u prvom setu, kao da je uticala na srpske odbojkašice u nastavku meča.

Italija je bila u zaostatku i na početku drugog seta, pošto je Srbija vodila 4:2.

Brzo je viđen preokret, Italijanke su stekle osetnih 15:10 i sa pet poena prednosti osvojile i drugi set (25:20).

Teško je bilo zamisliti da se srpske odbojkašice mogu vratiti iz deficita od 2-0 u setovima u četvrtfinalu Olimpijskih igara i tako je i bilo.

Italija je od početka do kraja trećeg seta imala prednost, koja je dostizala i pet poena (6:1, 10:5, 15:10, 25:20).

Uprkos svim pokušajima naših odbojkašica da se rezultatski vrate u meč, do toga nije došlo, pa je Italija osvojila i treći set i upisala pobedu i osvetila se za četvrtfinale sa Igara u Tokiju.

Italija će u polufinalu igrati protiv selekcije Turske.