Nemeš, kajakašice i kajakaši bez medalje, košarkaši u finišu ostali bez finala

Program trinaestog dana na Igrama u Parizu otvorio je rvač Mate Nemeš, koji nije uspeo da slavi u repersažu. Kajakašice su ostale bez finala, a potom su kajakaši u finalu zauzeli šesto mesto. Najviše pažnje privukli su košarkaši Srbije koji su poraženi u polufinalnom meču sa selekcijom SAD

Program je otvario Mate Nemeš, koji je dobio priliku u repersažu.

Srpski rvač je nažalost ekspresno doživeo poraz od Amantura Izmailova iz Kirgistana.

Protivnik je slavio rezultatom 8:0, pa tako Nemeš ostaje bez šanse za bronzu u kategoriji do 67 kilograma grčko-rimskim stilom.

Ženski četverac (Bajuk, Dostanić, Novaković, Stanojev) nije uspeo da se plasira u finale.

Srpske kajakašice su zauzele treće mesto u polufinalu.

Nakon njih nastupio je muški četverac u polufinalu (Džombeta, Novaković, Dragosavljević, Torubarov).

Srpski kajakaši su prvo izborili plasman u finale, ali su u borbi za medalju zauzeli šesto mesto.

Na kraju dana, košarkaši Srbije su pružili fantastičnu partiju protiv favorizovane ekipe SAD, ali su na kraju ostali bez plasmana u finale Olimpijskih igara.

8. avg 2024 • 13:54

Ništa od medalje, kajakaši šesti u finalu

Kajakaši Srbije u sastavu Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević, Vladimir Torubarov, nisu uspeli da osvoje medalju u Parizu.

Izuzetan ritam imala je finalna trka, Srbija je solidno započela, bila na deobi trećeg mesta, ali je na kraju završila na šestoj poziciji.

Nemačka je osvojila zlato, Australija je bila druga, a bronzana medalja pripada Španiji.

Kajakaši u finalu, Srbija se bori za medalju

Srbija je zauzela drugo mesto u polufinalu i tako izborila plasman u muško A finale.

Džombeta, Novaković, Dragosavljević, Torubarov će pokušati oko 13.30 da donesu Srbiji medalju.

Kajakašice bez finala

Ženski četverac (Bajuk, Dostanić, Novaković, Stanojev) je u kajaku u polufinalu zauzeo tek treće mesto, pa se neće boriti za medalju.

Mate Nemeš rutinski poražen u repersažu

Nije uspeo srpski rvač u repersažu, pošto je Kirgistanac Ismailov tehničkom superiornošću i rezultatom 8:0 stigao do pobede.

Srpski rvač je prethodno izgubio u osmini finala kategorije do 67 kilograma grčko-rimskim stilom, sa 3:2 od Parviza Nasibova iz Ukrajine.