Novi poraz Partizana u Evropi, minimalna pobeda Lugana u Humskoj

Fudbaleri Partizana poraženi su na svom tertenu od švajcarskog Lugana 0:1, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope

Još jednom fudbaleri Partizana nisu uspeli da obraduju svoje navijače, već su na stadionu u Humskoj izgubili od švajcarskog Lugana minimalnim rezultatom.

Nije ni igra crno-belih bila toliko loša kao u dvomeču sa kijevskim Dinamom, ali je očigledno za dobar rezultat u Evropi potrebno mnogo više.

Ekipa Aleksandra Stanojevića bila je za nijansu bolji rival u prvom poluvremenu, a poluprilike su imali Severina i Saldanja.

Ipak, gosti su imali svoj plan i znali su kako da ga sprovedu, pa su u nastavku došli do pogotka i pobede.

Jedini gol za Lugano postigao je defanzivac Matija Zanoti u 73. minutu utakmice.

Rezultatski minus nije nedostižan, pa će crno-beli za sedam dana u Švajcarskoj imati priliku da se revanširaju i pokušaju da stignu do plej-ofa za drugo po kvalitetu evropsko takmičenje.