Javni protest Italijana zbog lošeg suđenja – okrenuli leđa tokom himni, igrali namerno s igračem manje

Sve je više sportova u kojima sudije nisu na nivou najvećeg sportskog takmičenja na svetu

Vaterpolisti Italije su protiv Španije okrenuli leđa tokom intoniranja himni i prva četiri minuta su namerno odigrali sa igračem manje, a sve u znak protesta zbog suđenja na četvrtfinalnom meču protiv Mađarske.

Italijani su izrazili protest nakon polufinala u kojem veruju da su oštećeni.

Oni su poraženi posle peteraca od Mađarske, a meč su obeležile i sporne odluke dvojice arbitara, pa je usledila i žalba na suđenje Adrijana Aleksandreskua i Veselina Miškovića.

Najviše pažnje izazvala je odluka kod izjednačijućeg gola Italije. Kondemi je pogodio za 3:3, a nakon upućenog šuta desnom rukom je zakačio Janšika po licu.

Sudije su nakon konsultacija sa VAR tehnologijom poništile gol Italijana i dosudile "brutaliti". Italijani su tražili da se utakmica poništi ili da se od spornog trenutka odigra nastavak meča.

Međutim, žalba je odbijena, Italijani su poraženi i morali su u doigravanje za plasman od 5. do 8. mesta.

Zbog toga su u utakmici protiv Španije, koja realno ne znači nijednoj od selekcija, protest iskazali na sebi svojstven način.

Tokom intoniranja himni okrenuli su leđa zastavama, a prva četiri minuta su namerno igrali sa igračem manje.

Španci su brojčanu prednost iskoristili i došli do četiri gola prednosti, koja su sačuvali do kraja i trijumfovali rezultatom 11:9.

U polufinalu se sastaju Mađarska i Hrvatska, odnosno Srbija i Sjedinjene Američke Države.