Junajted ispustio trofej i pobedu u derbiju, Siti se revanširao nakon penala

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su Komjuniti šild, pošto su u finalu savladali Mančester junajted nakon boljeg izvođenja penala

Ekipa Pepa Gvardiole u novu sezonu ulazi sa podignutim peharom.

Nije Komjuniti šild takmičenje koje može predstavljati bitan faktor u današnjem fudbalu, ali sigurno da "građani" mogu biti znatno zadovoljniji.

Junajted je imao vođstvo do 89. minuta, potom vodio u penal seriji, ali je zabeležio poraz na stadionu "Vembli" u Londonu.

Nije mančesterski derbi na početku sezone opravdao očekivanja i uzbuđenje koje je vladalo kod navijača oba tima.

Tek poneka konkretna šansa je viđena u uvodnih sat vremena fudbala.

Junajted je prvi stigao do gola, ali je pogodak Fernandeša u 54. minutu bio poništen zbog ofsajda.

Ipak, kako se meč bližio kraju, oba tima pokazala su veću želju za nadigravanjem, kao i postizanju gola.

Igrao se 82. minut kada je rezervista Garnačo uspeo da prvo stvoripoziciju za udarac levom nogom, a potom i matira Edersona.

Delovalo da će to biti dovoljno za trijumf "crvenih đavola", ali to nije mislio i Bernardo Silva.

Ušao je Bernardo u igru u 80. minutu, a svoj rođendan prosalvio je pogotkom u 89, nakon centaršuta Boba i odličnim skokom i udarcem glavom.

Meč je nakon 90 minuta završen nerešenim rezultatom, pa se otišlo u penal seriju.

I tu je Junajted imao prednost, pošto je Bruno pogodio na jednoj, a Bernardo Silva bio neprecizan na drugoj strani.

Pogađali su potom redom Dalo, De Brujne, Garnačo i Holand.

Početak kraja Junajteda u ovom meču, desio se promašenim penalom Sanča, odnosno odbranom Edersona.

Usledili su pogoci Savinja, Kazemira, Edersona, Mektomineja, Nunjeza, Lisandra i Rubena Dijaša.

Ključni promašaj u penal seriji zabeležio je Evans u poslednjoj seriji, što je znao da kazni Akandži, pa je Siti upisao pobedu od 7:6 u penal seriji.