Francuzi ni blizu onome što je uradila Srbija, Amerikancima zlato u Parizu

Košarkaška reprezentacija SAD osvojila je zlatnu medalju na košarkaškom turniru na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je u finalu savladala domaću selekciju Francuske sa 98:87

Nakon finalnog meča na košarkaškom turniru na Igrama u Parizu, samo se dobila dodatna potvrda da je utakmica Srbije i SAD bila finale pre finala.

Francuzi su tek u par navrata u finalu uspeli da namuče i ispariraju favorizovanom protivniku.

Od uvodnih minuta su izabranici Stiva Kera stekli prednost, koju su uspeli da održe do kraja meča.

Domaćin je vodio u prvom minutu prve i na par sekundi druge četvrtine.

Amerikanci su posle deset minuta vodili pet poena (20:15), a na poluvreme poneli osam poena razlike (49:41).

U trećoj četvrtini se videlo i najvećih 14 poena prednosti za reprezentaciju SAD, ali je Francuska iskoristila nekoliko dobrih poseda i odbrana, pa tako u poslednju četvrtinu ušla sa samo šest poena zaostatka.

Prava "klackalica", ali i uzbudljiva završnica se gledala u poslednjih 10 minuta košarke.

Kad god bi Amerika stekla osetniju prednost, tim Vensana Kolea bi odgovorio i uhvatio priključak.

Poeni Jabuselea doneli su pravu dramu, pošto je Francuska prišla na tri poena zaostatka.

Ipak, trojke Karija su odbile taj nalet, doneli Amerikancima devet poena prednosti na minut i po do kraja meča, čime je i zvanično odbijen svaki pokušaj protivnika da se vrati u meč.

Francuzi su morali da se zadovolje srebrom, a SAD su stigle do petog uzastopnog zlata na Olimpijskim igrama.