Burno u Zaječaru, VAR odneo pobedu Partizana

Fudbaleri IMT-a i Partizana odigrali su nerešeno 0:0 u meču 4. kola Superlige Srbije

IMT je imao veliku šansu da povede u 36. minutu, bivši igrač Partizana Aleksandar Lutovac je bio u prilici, ali je golman crno-belih Aleksandar Jovanović odlično reagovao i odbranio.

Početkom drugom poluvremena utakmica je na kratko bila prekinuta jer su navijači Partizana u znak protesta bacali patike na teren stadiona u Zaječaru.

Partizan je mogao do gola u 64. minutu, ali napadač Đorđe Jovanović je loše šutirao glavom posle centaršuta Milana Lazarevića.

Drugu veliku šansu Partizan je imao u 68. minutu, ali je Bibars Natho udarcem sa desetak metara prebacio gol.

U 73. minutu IMT je imao novu stoodstotnu šansu, ali je udarac Nikole Krstića zaustavio najbolji igrač utakmice Jovanović.

U 87. minutu Ksander Severina je posle solo prodora zatresao mrežu, ali je njegov pogodak, na intervenciju iz VAR sobe, sudija Marko Ivković poništio zbog igranja rukom Svetozara Markovića, koje se desilo na drugoj strani terena u začetku akcije.

Lopta se od ruke jednog igrača IMT-a odbila do ruke kapitena Partizana, a Ivković je posle pregledavanja snimka odlučio da poništi gol crno-belih.

Partizan je posle gubitka dva boda pao na drugo mesto zbog slabije gol razlike iako ima isti broj bodova kao novi lider Crvena zvezda - 10.

U narednom kolu Partizan dočekuje niški Radnički, ali će pre toga u Tunu gostovati Luganu u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

IMT je 14. sa dva boda iz tri utakmice, a sledeće nedelje ide u Pančevo u goste Železničaru.

U drugom današnjem meču, fudbaleri TSC-a savladali su Vojvodinu kao gosti na svom stadionu rezultatom 3:1.

U devetom minutu Vojvodini je poništen gol Marka Veličkovića zbog ofsajda posle intervencije iz VAR sobe.

TSC je u finišu poluvremena postigao dva gola, a oba puta je asistent bio Mihajlo Banjac - prvo Aleksandru Ćirkoviću, a zatim i Aleksi Pejiću.

Vojvodina je smanjila u 57. minutu, Mihailo Ivanović je bio strelac, a Kejleb Zadi strelac.

Konačan rezultat postavio je rezervista Bence Sos golom u šestom minutu sudijske nadoknade.

Vojvodina je ostala na tri boda iz tri odigrane utakmice i sad je 12. na tabeli.

U narednom kolu Vojvodina gostuje kragujevačkom Radničkom u Gornjem Milanovcu, ali će pre toga u četvrtak pokušati da nadoknadi minus iz prvog meča protiv Maribora.

TSC je sad četvrti sa sedam bodova, a sledećeg vikenda će dočekati OFK Beograd.

U preostalom današnjem meču, fudbaleri Železničara savladali su kao gosti Jedinstvo rezultatom 1:0.

Pobedu je Pančevcima doneo Branislav Knežević golom u 37. minutu, posle asistencije Nemanje Milunovića.

Jedinstvo je meč završilo sa desetoricom jer je u 90+2. minutu direktan crveni karton dobio Argentinac Pablo Fereira.

Železničar sad ima sedam bodova i peti je na tabeli, dok je Jedinstvo jedini klub bez osvojenog boda u Superligi i čvrsto je prikovano za poslednje mesto.

U narednom kolu Železničar će ugostiti IMT, dok će Jedinstvo u Bačku Palanku gde će gostovati Tekstilcu iz Odžaka, klubu sa kojim je prethodne sezone igrao u Prvoj ligi Srbije.