Kecmanović nastavio sa porazima, Nišioka bolji na startu Sinsinatija

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Sinsinatiju, pošto je u prvom kolu poražen od Japanca Jošihita Nišioke 6:4, 7:5
Kecmanović nastavio sa porazima, Nišioka bolji na startu SinsinatijaGetty © Minas Panagiotakis

Ovo je bio peti međusobni duel srpskog i japanskog tenisera, a treći trijumf Nišioke, koji je plasman u glavni žreb Mastersa u Sinsinatiju izborio kroz kvalifikacije.

U prvom setu igralo se gem za gem do rezultata 3:3, a onda je japanski teniser napravio brejk i poveo 4:3. Nišioka je potom održavao prednost od dva gema i prvi set je dobio rezultatom 6:4.

Kecmanović je u drugom setu pri vođstvu od 5:4 imao set loptu na servis protivnika. Međutim, japanski teniser je uspeo da izjednači na 5:5, a onda je osvojio naredna dva gema za 7:5 u drugom setu.

Meč je trajao jedan sat i 21 minut, a Nišioka će u drugom kolu igrati protiv Poljaka Huberta Hurkača.

Srpski teniser nastavio je sa lošom formom, pošto u poslednjih pet mečeva na Turu, ima samo jedan trijumf - u prvom kolu turnira u Vašingtonu.

Masters u Sinsinatiju se igra za nagradni fond od 6.795.555 dolara.