Gol i trofej u Mbapeovom debiju za Real, Madriđani osvojili Superkup Evrope

Fudbaleri Real Madrida osvojili su Superkup Evrope, pošto su u finalu savladali Atalantu sa 2:0
Gol i trofej u Mbapeovom debiju za Real, Madriđani osvojili Superkup EvropeGetty © Chris Brunskill/Fantasista

Veliki i dugo iščekivani debi Kilijana Mbapea u dresu Real Madrida prošao je na najbolji mogući način po Francuza i pristalice "kraljevskog kluba".

Kilijan je u svom prvom nastupu za tim iz Madrida, uspeo da postigne pogodak i povede svoj tim ka trofeju Superkupa Evrope.

Real je u uzbudljivom finalu savladao osvajača Lige Evrope - italijansku Atalantu.

Golova u prvom poluvremenu nije bilo, ali je sa dva pogotka u drugom, osvajač Lige šampiona došao do nove titule.

Vinisijus je u 59. minutu proigrao Valverdea, a ovaj pogodio za 1:0, da bi konačan rezultat bio postavljen devet minuta kasnije.

Belingem je proigrao Mbapea, a "devetka" Reala pogodila za 2:0.

Real Madrid je postao najtrofejnija ekipa u istoriji UEFA Superkupa, pošto je sa šest titula prestigao Barselonu koja je ostala na pet.