Partizan eliminisan nakon produžetaka, crno-belima nije pomogao ni igrač više

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da eliminišu ekipu Lugana u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Crno-beli su odigrali nerešeno 2:2 u revanšu u Švajcarskoj, što nije bilo dovoljno za prolaz

Pružao je Partizan bolju partiju i izdanje od onog u Beogradu pre sedam dana, ali ni to nije donelo željen rezultat.

Lugano je iz prvog meča poneo prednost jednog gola, pa je Švajcarski tim u revanš ušao rasterećenije.

Ipak, u najboljem mogućem trenutku, crno-beli su došli do vođstva u revanšu.

Bilo je to u 44. minutu, kada je Zahid odlično gađao, šutirao i pogodio mrežu domaćih.

Partizan je na poluvreme otišao sa vođstvom, ali je već u trećem minutu nastavka primio gol.

Štefen je u 48. minutu utrčao i dobio loptu u šesnaestercu crno-belih, a onda uz dosta sreće postigao pogodak.

Ima Partizan za čime da žali, jer je u revanšu imao sve u svojim rukama i nogama.

Golom kapitena Markovića u 67. minutu nakon skoka posle kornera, srpski tim je vodio sa 2:1 i imao rezultat koji mu garantuje barem produžetke.

U 88. minutu, Švajcarac Hajdari je dobio drugi žuti karton, što je značilo da će Lugano igrati sa igračem manje u preostalom vremenu regularnog toka, a potom i produžetaka.

Ni to nije pomoglo Partizanu, koji ne samo da nije iskoristio brojčanu prednost, već je primio gol i tako pretrpeo eliminaciju.

Igrao se 111. minut kada je Štefen centrirao sa desne strane, lopta je ušla u "srce" šesnaesterca Partizana, tamo je De Medina smušeno reagovao, a Belhađ pogodio za konačnih 2:2, a ukupnih 3:2 za Lugano.

Partizan je tako eliminisan iz kvalifikacija za Ligu Evrope u trećem kolu, pa će svoju šansu za igranje grupne faze evropskog takmičenja tražiti u dvomeču sa Gentom u Ligi konferencija.

• 15. avg 2024 • 23:03

23:03

Kraj meča: Partizan je eliminisan iz kvalifikacija za Ligu Evrope

Crno-beli su odigrali nerešeno 2:2 protiv Lugana u Švajcarskoj, pa tako sa ukupnih 3:2 završavaju učešće u Ligi Evrope.

Srpski tim će u kvalifikacijama za Ligu konferencija igrati protiv Genta.

• 22:52

111' - GOL! Lugano stiže do pogotka i izjednačenja na 2:2

Neverovatan centaršut Štefena na drugu stativu, tamo je loše reagovao De Medina, a Belhađ matira Jovanovića za 2:2.

Sada Lugano u ukupnom rezultatu vodi sa 3:2.

• 22:50

110' - Partizan umalo do gola iz slobodnog udarca

Ariaga je pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta zakačila nekog u "živom zidu" i otišla malo pored gola rivala.

• 22:36

91' - Počeo je prvi produžetak

Crno-beli u nastavku imaju igrača više...

• 22:24

Igraće se produžeci

Nakon 90 minuta fudbala, Partizan je u Švajcarskoj imao 2:1.

Ukupan rezultat iznosi 2:2, pa će meč otići u produžetke.

• 22:16

87' - Partizan ima igrača više

Švajcarski fudbaler Hajdari dobio je drugi žuti karton, pa će Lugano u finiš meča ući sa igračem manje.

• 22:14

87' - Ponovo Lugano preti, Jovanović na visini zadatka

Mahu je oštro šutirao sa distance, lopta je umalo završila u golu, ali je Jovanović uspeo da interveniše u korner.

• 22:10

82' - Partizan se brani, prečka i odbrana Jovanovića

U jednom minutu domaćin je imao dve kolosalne šanse nakon kornera. Prvi put je šut glavom odbranio Jovanović, a potom je u narednom udarcu iz ugla, napadač Lugana pogodio prečku.

• 21:56

67' - GOL! Partizan ponovo vodi, kapiten Marković je strelac

Crno-beli stižu do gola i prednosti u revanšu.

Zahid je izveo korner, a Marković je sjajno reagovao i glavom smestio loptu u mrežu.

Partizan vodi 2:1, a u ukupnom rezultatu je 2:2.

• 21:37

48' - GOL! Lugano izjednačuje na 1:1

Štefen se odlično ubacio, a onda i imao sreće da mu se lopta idealno odbije, kako bi šutirao neometano i savladao Jovanovića.

Lugano izjednačuje u revanšu na 1:1, a u ukupnom rezultatu vodi sa 2:1.