Partizan eliminisan nakon produžetaka, crno-belima nije pomogao ni igrač više

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da eliminišu ekipu Lugana u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Crno-beli su odigrali nerešeno 2:2 u revanšu u Švajcarskoj, što nije bilo dovoljno za prolaz

Pružao je Partizan bolju partiju i izdanje od onog u Beogradu pre sedam dana, ali ni to nije donelo željen rezultat.

Lugano je iz prvog meča poneo prednost jednog gola, pa je Švajcarski tim u revanš ušao rasterećenije.

Ipak, u najboljem mogućem trenutku, crno-beli su došli do vođstva u revanšu.

Bilo je to u 44. minutu, kada je Zahid odlično gađao, šutirao i pogodio mrežu domaćih.

Partizan je na poluvreme otišao sa vođstvom, ali je već u trećem minutu nastavka primio gol.

Štefen je u 48. minutu utrčao i dobio loptu u šesnaestercu crno-belih, a onda uz dosta sreće postigao pogodak.

Ima Partizan za čime da žali, jer je u revanšu imao sve u svojim rukama i nogama.

Golom kapitena Markovića u 67. minutu nakon skoka posle kornera, srpski tim je vodio sa 2:1 i imao rezultat koji mu garantuje barem produžetke.

U 88. minutu, Švajcarac Hajdari je dobio drugi žuti karton, što je značilo da će Lugano igrati sa igračem manje u preostalom vremenu regularnog toka, a potom i produžetaka.

Ni to nije pomoglo Partizanu, koji ne samo da nije iskoristio brojčanu prednost, već je primio gol i tako pretrpeo eliminaciju.

Igrao se 111. minut kada je Štefen centrirao sa desne strane, lopta je ušla u "srce" šesnaesterca Partizana, tamo je De Medina smušeno reagovao, a Belhađ pogodio za konačnih 2:2, a ukupnih 3:2 za Lugano.

Partizan je tako eliminisan iz kvalifikacija za Ligu Evrope u trećem kolu, pa će svoju šansu za igranje grupne faze evropskog takmičenja tražiti u dvomeču sa Gentom u Ligi konferencija.

15. avg 2024 • 23:03

Kraj meča: Partizan je eliminisan iz kvalifikacija za Ligu Evrope

Crno-beli su odigrali nerešeno 2:2 protiv Lugana u Švajcarskoj, pa tako sa ukupnih 3:2 završavaju učešće u Ligi Evrope.

Srpski tim će u kvalifikacijama za Ligu konferencija igrati protiv Genta.

111' - GOL! Lugano stiže do pogotka i izjednačenja na 2:2

Neverovatan centaršut Štefena na drugu stativu, tamo je loše reagovao De Medina, a Belhađ matira Jovanovića za 2:2.

Sada Lugano u ukupnom rezultatu vodi sa 3:2.

110' - Partizan umalo do gola iz slobodnog udarca

Ariaga je pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta zakačila nekog u "živom zidu" i otišla malo pored gola rivala.

91' - Počeo je prvi produžetak

Crno-beli u nastavku imaju igrača više...

Igraće se produžeci

Nakon 90 minuta fudbala, Partizan je u Švajcarskoj imao 2:1.

Ukupan rezultat iznosi 2:2, pa će meč otići u produžetke.

87' - Partizan ima igrača više

Švajcarski fudbaler Hajdari dobio je drugi žuti karton, pa će Lugano u finiš meča ući sa igračem manje.

87' - Ponovo Lugano preti, Jovanović na visini zadatka

Mahu je oštro šutirao sa distance, lopta je umalo završila u golu, ali je Jovanović uspeo da interveniše u korner.

82' - Partizan se brani, prečka i odbrana Jovanovića

U jednom minutu domaćin je imao dve kolosalne šanse nakon kornera. Prvi put je šut glavom odbranio Jovanović, a potom je u narednom udarcu iz ugla, napadač Lugana pogodio prečku.

67' - GOL! Partizan ponovo vodi, kapiten Marković je strelac

Crno-beli stižu do gola i prednosti u revanšu.

Zahid je izveo korner, a Marković je sjajno reagovao i glavom smestio loptu u mrežu.

Partizan vodi 2:1, a u ukupnom rezultatu je 2:2.

48' - GOL! Lugano izjednačuje na 1:1

Štefen se odlično ubacio, a onda i imao sreće da mu se lopta idealno odbije, kako bi šutirao neometano i savladao Jovanovića.

Lugano izjednačuje u revanšu na 1:1, a u ukupnom rezultatu vodi sa 2:1.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Lugano - Partizan 0:1

Golom Zahida u finišu prvog dela, Partizan na poluvreme odnosi prednost od 1:0.

44' - GOL! Zahid pogađa, Partizan vodi

Severina je odložio loptu za Zahida, a ovaj sa ivice šesnaesterca maestralno gađa i pogađa mrežu domaće ekipe.

Partizan vodi u Švajcarskoj i sada je nerešeno u ukupnom rezultatu.

30' - Bez promene rezultata, ali i bez prenosa

Nakon pola sata igre, rezutlat se nije promenio. Prenosa meča Lugana i Partizana nema već 15-ak minuta, zbog tehničkih problema u Švajcarskoj.

16' - Partizan napravio najbolju akciju na meču, Kalulu neprecizan

Odlično su crno-beli preneli loptu i težipšte igre na protivničku polovinu. Brzim dodavanjima lopta je došla do Zubairua, čiji centaršut pronalazi Kalulua u šesnaestercu rivala. Nažalost po srpski tim, Kalulu je šutirao pored gola.

1' - Počeo je meč

Sudija Bengoečea je označio početak meča u Švajcarskoj...

Poznati su sastavi:

Pobednik ide na Bešiktaš

Pobednik dvomeča između Lugana i Partizana igraće u plej-ofu za Lige Evrope protiv Bešiktaša, dok će poraženi takmičenje nastaviti u plej-ofu za Ligu konferencija protiv Genta ili Silkeborga.

Stanojević jasan pred revanš

"Imamo negativan rezultat iz prve utakmice, nadu da možemo da prođemo, pošto je aktivan rezultat, spremamo se. Svi su zdravi, Mateus Saldanja je počeo da trenira, on je u konkurenciji za tim. Sve nam je jasno, svi znamo šta treba da uradimo, tako se i spremamo", rekao je trener Partizana Aleksandar Stanojević uoči meča sa Luganom.

Partizan juri zaostatak iz Beograda

Lugano je u prvoj utakmici, koja je odigrana pre sedam dana u Beogradu, pobedio rezultatom 1:0.