Evropa prvi put stiže u Banjaluku

Fudbaleri banjalučkog Borca obezbedili su plasman makar u grupnu fazu Lige konferencija, čime su ostvarili najbolji rezultat u istoriji kluba
Evropa prvi put stiže u BanjalukuGetty © Nemanja Basevic - UEFA / Contributor

Borac je u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope savladao Klaksvik ukupnim rezultatom 4:3 i tako obezbedio plej-of.

Banjalučani su napravili istorijski podvig i prvi put će ugostiti neko evropsko takmičenje, a uspeh bi mogao da bude još veći u slučaju da se eliminiše mađarski Ferencvaroš.

Ekipa koju vodi Mladen Žižović u džepu ima Ligu konferencija i samo Mađari stoje ispred novog uspeha i plasmana u drugo po jačini takmičenje.

Borac je morao da nadoknadi minus iz prvog meča (2:1), što je učinio već u 17. minutu preko Srećkovića.

Banjaluku je mogao da rastuži Beograđanin Deni Pavlović, posle čijeg gola u 53. minutu rezultat je na semaforu glasio 1:1 sve do finiša.

Tada je na scenu stupio Savić i u 82. minutu obezbedio produžetke svom timu.

Gol vredan plasmana dalje postigao je Meijers u 93. minutu, upravo na asistenciju Savića – za veliko slavlje domaćih.

Imao je Klaksvik u 114. minutu veliku šansu da obezbedi makar penale, ali je udarac glavom Vilijamsa završio tik pored stative.