Kraj za Portugaliju, Maroko ispisao istoriju i plasirao se u polufinale

Fudbalska reprezentacija Maroka eliminisala je selekciju Portugalije sa 1:0 i tako se plasirala u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru! Maroko je tako postao prva afrička selekcija koja se plasirala u polufinale nekog Mundijala

Istorija je ispisana u Kataru, a ispisala ju je selekcija Maroka!

Izabranici selektora Regraguija postali su prva afrička selekcija koja se plasirala u polufinale Svetskog prvenstva.

Maroko je to uradio na impresivan način, pošto je nakon Španije, "uhapsio" i selekciju Portugalije.

Herojska partija Marokanaca, koji su uspeli da postignu gol u nezgodnom trenutku za rivala, a potom se krajnjim naporima odbrane od raznih pokušaja fudbalera Portugalije.

Meč je počeo očekivano, tvrd fudbal, nadmudrivanje i rovovska borba na sredini terena gledali su se u prvih pola sata meča.

To je opravdalo manjak uzbuđenja pred oba gola, pošto su jedine šanse u pomenutom periodu bile nakon prekida, jedna u petom minutu kada je glavom pokušao Feliks, a druga minut kasnije kada je Maroko probao na isti način, ali je šut En Nesirija otišao preko gola.

Kako je vreme odmicalo, tako su se povećavali opasni napadi obe selekcije, a u samom finišu prvog dela igre, Maroko je poveo.

Igrao se 43. minut kada je Atijat-Alah centrirao sa leve strane, a veliku grešku napravio golman Portugalije.

Loše je procenio let lopte golman Kosta, što nebeskim skokom koristi Jusuf En Nesiri i glavom postiže pogodak, za veliko slavlje kako njegovih saigrača na terenu, tako i većeg dela publike na tribinama.

Do kraja prvog poluvremena ostalo je bilo samo dva minuta, ali je malo nedostajalo da se vide još dva gola.

Prvo je Bruno u 45. minutu sjajno šutirao sa distance, ali je prečka bila saveznik Maroka, da bi u prvom minutu nadoknade, golman Portugalije bio na pravom ispitu nakon prekida i oštrog centaršuta Ziješa, ali se rezultat nije menjao.

U drugom poluvremenu, gledala se prava opsada gola od strane Portugalije, koja je na apsolutno sve načine pokušala da dođe barem do produžetaka.

U 51. minutu, selektor Portugalije Santoš odlučio se da u igru uvede i Kristijana Ronalda.

Od tog momenta, bačene su sve karte u napad, ali se rezultat nije menjao, što je zaista neverovatno, uzveši u obzir kakve su šanse viđene do kraja susreta.

Golman Maroka Jasin Bunu, bio je jedan od heroja i svakako najzaslužnijih za uspeh svoje selekcije, pošto je imao neverovatne odbrane, poput onih kada su šutirali Feliks u 83. ili Ronaldo u 91. minutu.

Ogromnu šansu za gol imao je i Maroko, čime bi i pre poslednjeg sudijskog zvižduka stavio tačku na meč, ali je Abuhlal u situaciji jedan na jedan sa golmanom Portugalije, dosta traljavo pokušao da postigne gol.

Ipak, nije Portugalija imala dovoljno vremena i umeća da u preostalom vremenu postigne gol, pa je meč završen pobedom Maroka od 1:0.

Maroko je postao prva afrička selekcija koja se plasirala u polufinale Svetskog prvenstva, a protivnik u narednoj fazi biće im selekcija Hrvatske, koja je nakon boljeg izvođenja penala, eliminisala Brazil.

10. dec 2022 • 17:57

Kraj meča: Maroko je eliminisao Portugal sa 1:0!

Afrička selekcija plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru!

Maroko je golom En Nesirija u 35. minutu eliminisao Portugaliju sa Mundijala.

90' +3' - Crveni karton za Šediru

Dva ekspresna žuta kartona dobio je Šedira, koji ostavlja svoju selekciju sa desetoricom u završnici.

90' +1' - Ronaldo u prilici, nema promene rezultata

Prvi put od ulaska u igru, Ronaldo se našao u šansi, ali je odbranio njegov udarac Bunu.

90' - Igraće se još osam minuta

Četvrti sudija pokazao je da će nadoknada iznositi osam minuta.

83' - Neverovatna odbrana Bunua, Feliks je već video loptu u golu

Majstorija golmana Maroka u 83. minutu, kada je Ronaldo odložio za Feliksa, a ovaj iz prve poslao "projektil" u gol rivala.

Mnogi su ovaj šut već videli u golu, ali je Bunu maestralno reagovao.

80' - Portugal pritiska, ali za sada bez promene rezultata

Već nekih 15-ak minuta selekcija Portugalije ima potpunu kontrolu utakmice i poseda lopte, ali uprkos tome, nije uspela da stvori izgledniju priliku za gol. Maroko je sve karte bacio u odbranu, Portugalija u napad.

64' - Bruno blizu gola, ali ostaje 1:0 za Maroko

Oduzeli su loptu fudbaleri Portugalije i brzo uposlili svog kreaatora, ali je šut Bruna otišao malo preko gola Maroka.

58' - Otavio glavom šutira pored gola

Bila je ovo izgledna pozicija za Otavija, koji je neometano šutirao glavom, ali je taj udarac završio pored gola.

51' - Ronaldo ulazi u igru

Dvostruku izmenu pravi selektor Portugalije.

Ronaldo menja Neveša, dok Kanselo ulazi u igru umesto Gereira.

49' - Prilika za Maroko, ostaje 1:0

Odlično je Ziješ izveo slobodan udarac, pošto je ubacio oštru loptu u peterac rivala, ali je tamo golman Porugalije Kosta, nekako uspeo da odbrani pokušaj glavom jednog fudbalera Maroka.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme, za sada bez promena u sastavima obe selekcije...

Poluvreme: Portugalija - Maroko 0:1

Nakon prvih 45 minuta, selekcija Maroka vodi protiv Portugalije sa 1:0, zahvaljujući golu koji je postigao En Nesiri u 42. minutu.

45' + 2' - Maroko umalo do novog gola

Odlična kontra afričke selekcije, koja je u par poteza i dodavanja došla u gol šansu, ali je veoma loše šutirao Amalag, pa ostaje 1:0.

45' - Bruno pogađa prečku

Portugalija je najbliža golu bila u 45. minutu, kada je iskosa sa desne strane, Bruno "opalio" iz sve snage po lopti, koju je zaustavila prečka.

43' - GOL! Maroko vodi, En Nesiri se snalazi i postiže gol

Velika greška i loša procena golmana Koste, koji je istrčao kako bi izboksovao loptu nakon centaršuta sa leve strane.

Odlično je to "namirisao" En Nesiri, koji je skočio i glavom smestio loptu u mrežu.

35' - Prvi šut u okvir gola za Maroko, ali bez problema za Kostu

Bufal se izborio za loptu, a potom i za poziciju za šut na protivničkoj polovini, ali nije to predstavljalo veći problem za golmana Kostu.

31' - Ponovo Feliks u šansi

Drugi put na meču se Feliks našao u prilici da postigne pogodak za Portugaliju, ali je i ovoga puta njegov udarac zaustavio golman Maroka.

Ostaje 0:0.

6' - Odgovara Maroko, En Nesiri šutira preko gola

Uzvraća Maroko i takođe nakon prekida stvara šansu. Korner je bio za afričku selekciju, nakon kojeg je Jusuf En Nesiri šutirao glavom preko gola.

5' - Portugal prvi preti, Bunu brani udarac Feliksa

Dobro izveden prekid, Neveš je centrirao u peterac rivala, tamo Feliks solidno reaguje i pokušava glavom, ali je na to bio spreman Jasin Bunu.

1' - Počeo je meč

Počelo je prvo poluvreme meča u kom se sastaju Portugalija i Maroko...

Sve je spremno za početak

Stadion "Al Tumama" ispunjen je do poslednjeg mesta.

U toku je intoniranje himni, nakon čega će argentinski arbirtar Fakundo Teljo, označiti početak meča.

Poznati sastavi, Ronaldo ponovo na klupi

Drugi put zaredom u nokaut fazi, selektor Portugalije Fernando Santoš ostavio je Kristijana Ronalda na klupi.

Gonsalo Ramoš je nakon "het-trika" i asistencije protiv Švajcarske, dobio priliku i protiv Maroka.

Takođe, Santoš je ponovo ostavio Kansela na klupi, a umesto njega na terenu će ponovo biti Dalot.

Prvi će na teren Portugalija i Maroko

Marokanci igraju fantastičan turnir i, nakon što su grupnu fazu završili na prvom mestu sa sedam bodova i samo jednim primljenim golom, u osmini finala su napravili senzaciju i eliminisali Španiju.

I taj duel je završen jedanaestercima, a Maroko je postao tek četvrta afrička selekcija, nakon Kameruna 1990, Senegala 2002. i Gane 2010, koja je ušla među osam najboljih na Mundijalu.

Najbolja odbrana takmičenja i veoma potentan napad, imaju prilike da odu korak dalje i ispišu istoriju fudbala na "crnom kontinentu", ali i planeti.

Rival će im biti Portugalija, koja se preporodila otkad je Kristijano Ronaldo seo na klupu.

Umesto njega u startnih 11 našao se Gonzalo Ramos, koji se het-trikom u uništavanju Švajcaraca (6:1) odužio selektoru Fernandu Santošu.

Duel počinje u 16 časova po našem vremenu i igra se na "El Tumama" stadionu.