"Tobdžije" sigurne na startu, debakl Evertona, Nedeljković debitovao za Vilu

Fudbaleri Arsenala upisali su pobedu u prvom kolu Premijer lige, pošto su na svom stadionu savladali Vulverhempton sa 2:0

Tim sa severa Londona je na najbolji način započeo novu kampanju u domaćem prvenstvu.

Ekipa koju sa klupe predvodi Mikel Arteta je savladala Vulvse sa 2:0, postigavši po gol u oba poluvremena.

U 25. minutu su "tobdžije" načele rivala, a pogodak je postigao Haverc. Nemački fudbaler se odlično ubacio na centaršut Sake i sproveo loptu u mrežu.

Saka je u 74. minutu rešio pitanje pobednika.

Uloge su ovoga puta bile zamenjene, pošto je Haverc bio asistent, a engleski krilni fudbaler strelac.

Do kraja meča se rezultat nije menjao.

Pobedom je u novu sezonu Premijer lige ušla i ekipa Njukasla, koja je morala dobrano da se pomuči za tri boda.

"Svrake" su već u 28. minutu ostale sa igračem manje, pošto je Šer zaradio crveni karton.

Ipak, golom Džoelingtona u poslednjem minutu prvog poluvremena, Njukasl je stigao do prednosti koju je sačuvao do kraja meča.

Za razliku od Arsenala i Njukasla, nova sezona počela je najgore moguće po ekipu Evertona.

"Karamele" su na svom terenu poražene od Brajtona sa 3:0, a golove za goste postigli su Mitoma, Velbek i Adingra.

Utakmica između Notingem foresta i Bornmuta završena je nerešenim rezultatom, gol za domaćina postigao je Vud, a strelac za goste u finišu meča bio je Semenjo.

Srpski fudbaler Kosta Nedeljković, upisao je debitantski nastup u dresu Aston Vile.

Tim iz Birmingema je slavio protiv Vest Hema u gostima sa 2:1, a nekadašnji bek Zvezde je u igru ušao u 82. minutu.